Premier zapowiedział wysoką pomoc suszową dla rolników

26 sierpień 2019
(0 Głosów)
Autor 
Premier M. Morawiecki z min. J.K. Ardanowski podczas zwiedzania stoisk Fot. MRiRW

Premier Mateusz Morawiecki oraz minister rolnictwa odwiedzili w niedzielę II Ogólnopolskie Święto Wdzięczni Polskiej Wsi, które odbywało się w Kole. Premier zapowiedział 1000 zł dopłaty do hektara w związku z panującą suszą, jeśli straty są wyższe niż 70 proc.  

– Polskie państwo jest po to, żeby wspierać w trudnych momentach. Nie zostawimy rolników w potrzebie – powiedział szef rządu i zaznaczył, że tradycja polskiej wsi to ta, na której budujemy naszą przyszłość, a dbałość o polską wieś leży w naszym interesie narodowym. Premier zapowiedział 1000 zł dopłaty do hektara w związku z suszą, jeśli straty są wyższe niż 70 proc.

Minister Jan Krzysztof Ardanowski dopowiedział, że wieś jest bardzo ważnym miejscem do życia i rolą państwa sprawnego, nowoczesnego, dobrze zorganizowanego jest to, żeby mieszkańcom wsi zapewnić udział w dobrach cywilizacji XXI wieku.

– Dziękuję premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, za to, że rolnicy i mieszkańcy polskiej wsi mogą zawsze liczyć na wsparcie Rządu – powiedział szef resortu rolnictwa.

Piknik okazją do zaprezentowania lokalnej żywności
Piknik był okazją dla gospodyń i lokalnych wytwórców do zaprezentowania lokalnej żywności. Można było próbować wielu regionalnych smakołyków i podziwiać prace rękodzieła. Imprezę uatrakcyjniały występy zespołów ludowych oraz prezentacja żniwnych obrzędów.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…