Traktorzysta uciekał przed policjantami. Promile dodawały mu odwagi

30 listopad 2019
(0 Głosów)
Autor 
Traktorzysta był pod wpływem alkoholu KPP Głogów

Do zatrzymania kolejnego traktorzysty doszło tym razem na terenie gminy Pęcław.  Kierowca nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciekać. Traktorzysta nieprawidłowo przewoził na przyczepce ładunek drewna oraz pasażera. Plan ucieczki nie miał szans na powodzenie. Nie przeszkodziło to jednak próbie jego realizacji.

Do zatrzymania doszło 25 listopada podczas patrolu na terenie gminy Pęcław. Policjanci zwrócili uwagę na jadący drogą ciągnik rolniczy z przyczepką pełną nieprawidłowo zabezpieczonego drewna, które w każdym momencie mogło spaść na drogę i spowodować wypadek. Na przyczepce był przewożony nieprawidłowo pasażer.

Policjanci postanowili zatrzymać ciągnik i przeprowadzić kontrolę. Na widok radiowozu kierowca ciągnika jednak przyspieszył, zjechał w polną drogę i zaczął uciekać. Policjanci szybko  zatrzymali ciągnik. Wtedy okazało się, że 46 – letni kierowca jest nietrzeźwy, jego pojazd nie jest zarejestrowany i nie ma badań technicznych. Sam zaś kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania.

- Traktorzysta złamał wiele przepisów prawa. Prowadził pojazd w stanie nietrzeźwym i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Będzie również odpowiadał za kierowanie bez uprawnień, nieprawidłowe przewożenie ładunku i osób, brak badań technicznych i spowodowanie zagrożenia w ruchu lądowym - poinformował podinsp. Bogdan Kaleta z KPP w Głogowie.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…