Dopłaty 2020: ARiMR zaczęła przyjmować e-wnioski

16 marzec 2020
(0 Głosów)
Autor 
Wnioski można złożyć od 15 marca do 15 maja 2020 r.

ARiMR zaczęła przyjmować wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych z PROW 2014-2020. Rolnicy robią to obowiązkowo przez internet za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. Minister rolnictwa zaapelował aby rolnicy nie przychodzili do biur ze względu na epidemię koronawirusa.

- Apeluję do rolników, aby wnioski o płatności bezpośrednie składali elektronicznie. Proszę o  korzystanie z wydłużonych terminów składania oświadczeń i nie przychodzenie do biur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Przypominam, że jeżeli nic się nie zmieniło w uprawach wystarczy złożenie oświadczenia. Nie ma zatem potrzeby, by w ciągu najbliższych dwóch tygodni przychodzić do biur agencji - zaapelował minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

 

Do kiedy można złożyć wniosek?
Wniosek o przyznanie płatności na 2020 r. wraz z wymaganymi załącznikami można złożyć od 15 marca do 15 maja 2020 r.  Może zostać złożony do 9 czerwca 2020 r. jednak należy liczyć się z tym, że płatności zostaną pomniejszone o 1% za każdy dzień roboczy opóźnienia. Wnioski osób, które złożą je po 9 czerwca 2020 r., nie będą rozpatrywane i tym samym osoby te nie otrzymają  płatności.

 

ARiMR pomaga w wypełnieniu wniosku
Wstępnie przygotowany wniosek na kampanię 2020 w eWniosekPlus jest tworzony automatycznie dla każdego rolnika, który wysłał wniosek w aplikacji eWniosekPlus w roku 2019. Wniosek ROBOCZY jest tworzony na podstawie ostatniego wniosku z roku 2019. Wniosek ten jest widoczny w zakładce ROBOCZE. Należy zaktualizować dane zgodnie ze stanem na 2020 r.

Instrukcję wypełniania wniosku w aplikacji eWniosekPlus” można znaleźć tutaj

Rolnicy, którzy nie używają komputera mogą poprosić o pomoc doradcę rolniczego albo skorzystaj z przesłania dokumentów za pośrednictwem Poczty Polskiej.

 

Opracowanie Sabina Pietrek

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…