Dofinansowanie studni głębinowych bez decyzji środowiskowych rozwiąże problemy rolników

28 lipiec 2020
(0 Głosów)
Autor 
Posiadanie własnego dostepu do wody jest bardzo ważne

Zarząd KRIR zwrócił się do ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego w sprawie umożliwienia rolnikom ubiegającym się o dofinansowanie na wykonanie studni głębinowej rozpatrzenia ich wniosku przez ARiMR bez konieczności dołączania do wniosku o pomoc decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych.

Już wcześniej Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zwróciło się z prośbą do Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska o przekazanie swoim poległym jednostkom (tj. regionalnym dyrekcjom ochrony środowiska), aby stosowały jednakowe podejście w zakresie tych samych kwestii, które niejednokrotnie rozpatrywane były w różny sposób.

W województwie łódzkim wydanie takiej decyzji następuje po wykonaniu odwiertu i zatwierdzeniu przez starostwo zasobów wodnych, a konieczne jest uzyskanie tej decyzji wcześniej, aby rolnik ubiegający się o dofinansowanie z „Modernizacji gospodarstw rolnych” mógł dostarczyć dokumenty w odpowiednim terminie. W poprzednim naborze z powodu braku tez decyzji, ARiMR pozostawiła wnioski bez rozpatrzenia w przypadku całej grupy rolników ubiegających się o wsparcie na wykonanie studni głębinowej z województwa łódzkiego. Decyzja środowiskowa powinna zostać dołączona do dokumentów już w czasie składania wniosku o płatność.

 

 

 

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…