Prezydent RP podziękował rolnikom za poparcie

06 sierpień 2020
(0 Głosów)
Autor 
Prezydent RP na posiedzeniu Rady Krajowej NSZZ RI Solidarność Fot. MRiRW

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w Posiedzeniu Rady Krajowej NSZZ Rolników Indywidualnych Solidarność, na którym podziękował rolnikom za poparcie w wyborach. Minister rolnictwa zapewnił, że rolnictwo jest w najlepszych rękach.

− Zapewniam o tym, że polskie rolnictwo i polska wieś przez następne pięć lat będą znajdowały się w centrum mojego zainteresowania, tak jak do tej pory – podkreślił dziś Prezydent RP Andrzej Duda, który uczestniczył w Posiedzeniu Rady Krajowej NSZZ Rolników Indywidualnych Solidarność.

Prezydent podziękował rolnikom i mieszkańcom obszarów wiejskich za udzielone mu poparcie w wyborach na najwyższy urząd w państwie, które traktuje jako zobowiązanie do ciężkiej pracy, ponieważ rolnictwo wymaga wszechstronnej opieki ze strony państwa polskiego.

 

Czas na przebudowę polskiego rolnictwa

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski podkreślił mądrość polskiej wsi, wyrażając jednocześnie przekonanie, że stery państwa znajdują się w dobrych rękach. Zdaniem ministra okres po wyborach będzie dobrym czasem na kontynuowanie przebudowy polskiego rolnictwa.

W czerwcu br. został podpisana umowa programowa między prezydentem a NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”. W dokumencie tym prezydent zadeklarował podjęcie dalszych działań na rzecz zwiększenia ochrony producentów żywności oraz zobowiązał się do złożenia w Sejmie nowelizacji ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników, przy uwzględnieniu następujących założeń:
- o gwarancji dla praw emerytalnych rolników,
- o poszanowania prawa własności ziemi w oparciu o art. 64 Konstytucji RP,
- o poszanowania celów i instrumentów państwa, które w ramach dbałości o bezpieczeństwo żywnościowe społeczeństwa realizuje politykę rolną, także w relacjach z UE i w odniesieniu do Wspólnej Polityki Rolnej.

 

 

Oprac. Sabina Pietrek, źródło: MRiRW

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…