Grzegorz Puda na czele resortu rolnictwa

01 październik 2020
(0 Głosów)
Autor 
Knadydaci na nowych ministrów Fot. KPRM

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił nazwiska nowych ministrów po rekonstrukcji rządu. Do nowego rządu ma wejść m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, który będzie pełnił funkcję wicepremiera. Za sprawy związane z rolnictwem i leśnictwem odpowiadać będzie Grzegorz Puda.

puda grzegorz- Jak wyjaśnił premier Mateusz Morawiecki, zmiana struktury Rady Ministrów ma uprościć proces decyzyjny w administracji oraz uczynić rząd bardziej wydajnym i skutecznym. Dzięki temu, Polska będzie miała szansę na szybsze wyjście z kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa oraz skuteczniejszą walkę z COVID-19 – poinformowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Grzegorz Puda na czele resortu rolnictwa

W 2006 uzyskał tytuł zawodowy magistra inżyniera z zakresu zootechniki w Akademii Rolniczej w Krakowie. Pracował m.in. jako kierownik marketingu w prywatnym przedsiębiorstwie i koordynator w starostwie powiatowym.  Z partią PiS kojarzony jest od wielu lat. Od 2019 roku był sekretarzem stanu w ministerstwie funduszy i polityki regionalnej. Nowe stanowisko obejmie w atmosferze dużego rolniczego skandalu, głosując za tzw. piątką dla zwierząt. To właśnie przeciwko tej ustawie protestowało w Warszawie ponad 10 tys. rolników.

 

 

Oprac. Sabina Pietrek, źródło: KPRM

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…