Rozmowy polsko-niemieckie nt. ASF oraz przyszłości WPR

17 październik 2020
(0 Głosów)
Autor 
Min. Grzegorz Puda podczas telerozmowy z min. Julią Klöckner Fot. MRiRW

Minister rolnictwa Grzegorz Puda rozmawiał z minister wyżywienia i rolnictwa Niemiec Julią Klöckner na temat współpracy polsko-niemieckiej w zakresie zwalczania ASF.

Dzisiejsza rozmowa miała charakter zapoznawczy, a jej celem były uzgodnienia dotyczące zbliżającego się posiedzenia Rady Ministrów UE ds. Rolnictwa i Rybołówstwa w Luksemburgu (19-20 października 2020 roku), podczas którego prezydencja niemiecka planuje osiągnąć kompromis w sprawie „podejścia ogólnego” do reformy Wspólnej Polityki Rolnej.

Prezentując oczekiwania wobec dyskusji na forum UE, minister G. Puda wskazał na główne postulaty Polski dotyczące kształtu przyszłej Wspólnej Polityki Rolnej.

- Polska jest przeciwna ustanawianiu minimalnych poziomów budżetowych w zakresie ekoschematów, postuluje wyłączenie małych gospodarstw z kontroli warunkowości oraz opowiada się za zwolnieniem z dyscypliny finansowej rolników otrzymujących do 2 tysięcy euro z tytułu płatności bezpośrednich – poinformowało ministerstwo rolnictwa.

Rozmowa dotyczyła również współpracy polsko-niemieckiej w zakresie zwalczania ASF. Powołując się na skuteczność oraz doświadczenia Polski i Czech w walce z wirusem, minister J. Klöckner zaproponowała szczegółowe przedyskutowanie tej problematyki w gronie Ministrów Rolnictwa i Głównych Lekarzy Weterynarii Polski, Czech i Niemiec. Minister G. Puda zadeklarował pełną gotowość Polski do kontynuacji wspólnych działań na rzecz zahamowania rozprzestrzeniania się ASF, wskazując również na znaczenie dialogu z organizacjami ekologicznymi i wyważonego podejścia do tematu.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…