Zmiana wniosku w aplikacji „Zgłoś szkodę rolniczą”

20 październik 2020
(0 Głosów)
Autor 
Wycofać wniosek lub anulować podpis można do 25 października

Tylko do 25 października br. każdy rolnik, który chce zmienić wniosek o oszacowanie strat spowodowanych przez suszę, może to zrobić za pomocą funkcji „wycofaj wniosek” lub „anuluj podpis”.

Jakich wniosków dotyczy możliwość anulowania podpisu lub wycofania wniosku?
Możliwość ta dotyczy to wniosków nieprzetworzonych przez aplikację „Zgłoś szkodę rolniczą” aplikacje.gov.pl/app/susza/.

Wprowadzona dodatkowa czasowa funkcjonalność umożliwia wycofanie wniosku lub anulowanie podpisu Profilem Zaufanym złożonego na wysłanym w aplikacji wniosku, o ile wniosek ten nie został przetworzony, to znaczy nie został wygenerowany protokół oszacowania strat lub kalkulacja z dokonanych przez aplikację wyliczeń.  

Co dalej?
Wycofanie wniosku umożliwi  usunięcie z konta właściciela Profilu Zaufanego danych gospodarstwa w celu umożliwienia ponownego zaimportowania danych z e-WnioskuPlus gospodarstwa rolnego do poprawnie zalogowanego Profilem Zaufanym właściciela gospodarstwa rolnego w celu wypełnienia wniosku o oszacowanie strat spowodowanych przez suszę.

Ważne terminy dla rolników
Wycofać wniosek lub anulować podpis można do 25 października. Dzień później wojewodowie rozpoczną proces zatwierdzania protokołów, które będą podstawą dla producentów rolnych do składania w bankach współpracujących z ARiMR wniosków o preferencyjny kredyt na wznowienie produkcji rolnej.

Ostateczny termin składania w aplikacji „Zgłoś szkodę rolniczą” wniosków o oszacowanie strat spowodowanych wystąpieniem suszy mija 30 listopada.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…