W grupie raźniej – złóż wniosek o wsparcie dla grup producentów

22 październik 2020
(0 Głosów)
Autor 
Ze wsparcia wyjęci są producenci drobiu

Od kilku dni w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa można składać wnioski o wsparcie na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”. Rolnicy doceniający możliwość wspólnego działania mają na to czas do końca listopada br.

Program finansowany jest  z PROW na lata 2014-2020. Skierowany jest do nowopowstałych  grup producentów rolnych uznanych od 14 grudnia 2019 r. Grupy te muszą składać się z osób fizycznych, prowadzących działalność jako mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwo.

- O dofinansowanie mogą starać się również organizacje producentów uznane na podstawie ustawy z 11 marca 2004 r. o organizacji niektórych rynków rolnych albo z 20 kwietnia 2004 r. o organizacji rynku mleka i przetworów mlecznych – informuje ARiMR.

 

Kto został wykluczony z możliwości otrzymania wsparcia?
Wsparcia nie otrzymają podmioty zrzeszające producentów drobiu, wyrobów z mięsa drobiowego i jego podrobów oraz owoców i warzyw. Rolnicy, którzy zdecydują się na wspólne działanie mogą uzyskać wsparcie nawet do 100 tys. euro rocznie.

- Wsparcie jest przyznawane w okresie pierwszych pięciu lat działania grupy lub organizacji producentów, liczonych od dnia jej uznania i stanowi procentowy ryczałt od wartości przychodów netto grupy lub organizacji producentów. W pierwszym roku to 10 proc. przychodów netto, w drugim - 9 proc., w trzecim - 8 proc, w czwartym roku - 7 proc. i w piątym - 6 proc.- dodaje Agencja.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…