Marszewskie Dni Pola 20 czerwca - ponad 130 odmian roślin, nowoczesny sprzęt i pokazy polowe

16 czerwiec 2021
(0 Głosów)
Autor 
Marszewskie Dni Pola 2021 fot. WODR w Poznaniu

Ponad 130 odmian roślin uprawnych, wykłady dotyczące ochrony roślin lub gleby oraz innowacji w rolnictwie czy pokazy polowe nowoczesnego sprzętu rolniczego – to wszystko czeka na osoby, które w niedzielę, 20 czerwca, pojawią się w Marszewie, pod Pleszewem, na Marszewskich Dniach Pola.

– Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że tegoroczne Marszewskie Dni Pola ponownie będą mogły odbyć się w formie stacjonarnej. To doskonała okazja, aby w praktyce przedstawić uzyskane plony, zastosowane technologie oraz zaprezentować ich działanie w warunkach polowych. W programie przewidziane zostały zarówno pokazy polowe nowoczesnego sprzętu, pokaz kolekcji odmian roślin rolniczych, jak i część wykładowa, podczas której będzie można posłuchać prelekcji na temat konserwującej uprawy roślin czy innowacji w produkcji roślinnej – mówi Wiesława Nowak, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

 

Tegoroczne Marszewskie Dni Pola odbędą się pod hasłem „Współpraca nauki z praktyką w aspekcie innowacyjnych działań wdrażanych w polskim rolnictwie”. W tym roku będzie można zobaczyć kolekcję ponad 130 odmian roślin uprawnych i pokaz zbioru zielonek, wysłuchać wykładów, uzyskać specjalistyczną poradę czy zamówić usługę biologicznej ochrony kukurydzy przy użyciu drona.

 

Marszewskie Dni Pola odbywają się już od 25 lat. W poprzednich latach gromadziło się na nich nawet do 10 tys. osób. W tym roku liczba odwiedzających, z uwagi na pandemię koronawirusa, będzie musiała zostać ograniczona. W jednej chwili na terenie targów będzie mogło przebywać maksymalnie nieco ponad 1,8 tys. odwiedzających.

– To impreza, która na stałe wpisała się już w kalendarz imprez organizowanych przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu oraz cieszy się wielkim zainteresowaniem ze strony zwiedzających – nie ma wątpliwości Wiesława Nowak.

 

Osoby, które chciałyby wziąć udział w wykładach oraz uzyskać materiały szkoleniowe, proszone są o wcześniejszą rejestrację pod numerem telefonu: 627 427 359 lub adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wydarzenie będzie także transmitowane na żywo na profilu Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu na Youtube. Patronem honorowym Marszewskich Dni Pola jest wojewoda wielkopolski.

 

Marszewskie Dni Pola są częścią imprez WODR, które towarzyszą Krajowym Dniom Pola, które w dniach 19-20 czerwca odbędą się w Minikowie pod Bydgoszczą. Obecni tam będą także przedstawiciele WODR, którzy odpowiadają za przygotowanie stoiska na temat ogólnopolskiego projektu eDWIN, który został zainicjowany przez WODR. Zakłada on stworzenie krajowego systemu informatycznego na rzecz ochrony roślin.

 

PROGRAM:

 

09:30 – 10:00 Rejestracja uczestników

10:00 – 10:15 Powitanie uczestników i wystąpienia zaproszonych gości

10:00 – 16:00 Prezentacja kolekcji odmian roślin uprawnych,

10.15 – 10.30 Ogłoszenie konkursu wiedzy o innowacjach w rolnictwie dla uczestników

10.30 – 13.00 Część wykładowa

  • 10:30 – 11.30 Konserwująca uprawa roli – nowe rozwiązania w ochronie gleby i plonu
  • 11.30 – 12.30 Stosowanie substancji podstawowych jako uzupełnienie ochrony roślin – nowe narzędzie dla praktyki
  • 12.30 – 13.00 Innowacje w produkcji roślinnej, zakres ich wdrażania i znaczenie

13:00 – 13:30 Posiłek

13:30 – 15:30 Pokaz kolekcji odmian roślin rolniczych oraz pokazy polowe nowoczesnego sprzętu i urządzeń rolniczych

15:30 – 16:00 Ogłoszenie wyników konkursów dla uczestników:

  • 15:30 – 15:45 – Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2021” – etap regionalny
    dla południowej Wielkopolski
  • 15:45 – 16:00 – Konkurs wiedzy o innowacjach w rolnictwie

16:00 Zakończenie

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…