Bank Pocztowy i fundacja „Pocztowy Dar” razem dla Ukrainy

20 marzec 2022
(0 Głosów)
Autor 

Bank Pocztowy przekazał fundacji „Pocztowy Dar” darowiznę pieniężną, która zostanie przeznaczona na zakup najbardziej potrzebnych rzeczy dla rodzin ukraińskich przebywających obecnie w Polsce oraz w Ukrainie.

Wcześniej podobnego wsparcia Bank udzielił poprzez Caritas Polska. Natomiast pracownicy Banku Pocztowego organizują zbiórki najbardziej potrzebnych darów rzeczowych, które trafią do uchodźców wojennych.

 

Fundacja „Pocztowy Dar” powstała w 2010 roku. Została powołana przez Pocztę Polską. Celem Fundacji jest prowadzenie wszechstronnej działalności pożytku publicznego na rzecz dobra publicznego w zakresie: ochrony życia i zdrowia oraz opieki socjalnej, edukacji i  aktywizacji zawodowej oraz sportu. Teraz fundacja aktywnie wspiera także rodziny uchodźców z Ukrainy, które straciły swój dom w wyniku toczącej się wojny.

 


- Polska przyjęła już prawie 2 miliony uchodźców z Ukrainy, którzy szukają w Polsce schronienia w wyniku agresji Rosji na ich kraj. Teraz liczy się każda pomoc dla naszych przyjaciół. Bank Pocztowy i jego pracownicy starają się wspierać rodziny ukraińskie na wszystkie możliwe sposoby, korzystając z różnych form dystrybucji pomocy. To zwiększa szanse na to, że przekazana pomoc czy to w formie pieniężnej czy darów rzeczowych trafi do jak największej grupy potrzebujących - komentuje Jakub Słupiński, prezes Zarządu Banku Pocztowego.

 


- Fundacja „Pocztowy Dar” z radością przyjmuje decyzję Banku Pocztowego i darowiznę, której celem jest wsparcie osób dotkniętych agresją na Ukrainę. Jesteśmy wdzięczni w imieniu potrzebujących i pracujemy teraz bardzo intensywnie aby pomoc najlepiej wspierała ofiary tej wojny – mówi Bogusława Kłoda-Dębska, prezes Fundacji Pocztowy Dar”.

 


Bank Pocztowy aktywnie włączył się we wsparcie Fundacji już podczas jej pierwszego roku funkcjonowania. Wspiera głównie działania skierowane do osób w wieku senioralnym, a także specjalne programy edukacyjne dla młodzieży .

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…