Usłysz głos wsi! Europejski Parlament Wiejski po raz pierwszy Polsce!

12 wrzesień 2022
(0 Głosów)
Autor 
Europejski Parlament Wiejski fot. zycierolnika.pl

V edycja Europejskiego Parlamentu Wiejskiego odbędzie się w Centrum Kongresowym Targów Kielce w dniach od 12 do 15 września 2022.

W wydarzeniu weźmie udział 400 przedstawicieli europejskich instytucji i organizacji działających na rzecz rozwoju obszarów wiejskich z niemal 40 krajów. Będzie to czas wymiany doświadczeń, wiedzy i dobrych praktyk między społecznościami wiejskimi z całej Europie. Padnie wiele informacji dotyczących kluczowych dla rolników zagadnień.
Oficjalne rozpoczęcie Europejskiego Parlamentu Wiejskiego odbędzie się w poniedziałek, 12 września o godz. 18.00. Wydarzenie otworzą Janusz Wojciechowski – Komisarz Unii Europejskiej ds. rolnictwa, Anna Gembicka – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jan Krzysztof Ardanowski – Przewodniczący Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP oraz Andrzej Bętkowski – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. W spotkaniu powitalnym wezmą udział także przedstawiciele organizacji będących inicjatorami oraz gospodarzami wydarzenia.

W drugim dniu Europejskiego Parlamentu Wiejskiego zaplanowano wizyty studyjne, podczas których uczestnicy wydarzenia poznają tradycyjne świętokrzyskie smaki, zobaczą bogactwo kulturowe świętokrzyskich miejscowości, zasięgną wiedzy o projektach związanych z ochroną środowiska oraz o funkcjonowaniu inteligentnych wiosek. Po wizytach studyjnych uczestnicy wrócą do Centrum Kongresowego, by poznać różnorodną ofertę lokalnych producentów.

W środę, 14 września podczas Europejskiego Parlamentu Wiejskiego odbędą się warsztaty tematyczne oraz panel dyskusyjny poświęcone przyszłości obszarów wiejskich w Europie. Inteligentne wsie przyszłości, badanie programów politycznych i ich wpływ na wieś, technologie i rozwiązania cyfrowe stosowane na obszarach wiejskich oraz turystyka wiejska - to część tematów, które będą poruszane.

Zwieńczeniem wrześniowego spotkania będzie oficjalne podpisanie Deklaracji z Kielc, która następnie przedstawiona zostanie rządom europejskim oraz Komisji Europejskiej.

Program V Europejskiego Parlamentu Wiejskiego dostępny jest na stronie internetowej https://erp2022.eu/7,none,Program

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…