Odnawialne źródła energii na wsi to dzisiaj konieczność – Konferencja 21 10.2022r. - program

20 październik 2022
(0 Głosów)
Autor 

Już tylko 1 dzień dzieli nas do rozpoczęcia V. Międzynarodowej Konferencji „Energetyka, Środowisko, Rolnictwo” w pełni poświęconej odnawialnym źródłom energii.

Zaproszenie do udziału w wydarzeniu organizowanym przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Agro Promotion, przyjęli m.in.– Kadri Simson, komisarz ds. energii UE, Norbert Lins, przewodniczący parlamentarnej Komisji ds. rolnictwa i rozwoju wsi (AGRI) oraz prof. Jerzy Buzek, przewodniczący rady programowej Fundacji EFRWP, członek Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii Parlamentu Europejskiego.

 

Rozwój inwestycji OZE na obszarach wiejskich, a w szczególności rynku biogazu, może być skuteczną odpowiedzią na zagrożenia dotyczące bezpieczeństwa i transformacji energetycznej, zwłaszcza w obecnej sytuacji geopolitycznej. V. Międzynarodowa Konferencja „Energetyka, Środowisko, Rolnictwo” ma na celu określenie kierunków rozwoju sektora OZE na terenach wiejskich, sposobów jego finansowania oraz zaprezentowanie doświadczeń i dobrych przykładów inwestycji OZE.

 

Do dyskusji zaprosiliśmy przedstawicieli sektora gospodarki, organizacji pozarządowych, branżowych i rolniczych, a także samorządowców, polityków, przedsiębiorców i rolników, zaangażowanych w rozwój odnawialnych źródeł energii na obszarach wiejskich.

Swój udział i wkład merytoryczny w wydarzenie zapowiedzieli specjalni goście - Kadri Simson, komisarz ds. energii UE, Norbert Lins, przewodniczący parlamentarnej Komisji ds. rolnictwa i rozwoju wsi (AGRI), oraz  prof. Jerzy Buzek, przewodniczący rady programowej Fundacji EFRWP, członek Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii Parlamentu Europejskiego.

 

 

W pierwszym panelu pn. „Samowystarczalność energetyczna obszarów wiejskich” wezmą udział:

 

· Norbert Lins – przewodniczący parlamentarnej Komisji ds. rolnictwa i rozwoju wsi (AGRI)

· Teresa Czerwińska – wiceprezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego

· Jerzy Buzek – przewodniczący Rady Programowej Fundacji EFRWP, członek komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii PE

· Narcis de Carreras Roques – prezes GD4s

 

 

Natomiast podczas drugiego panelu pn. „Doświadczenia w zakresie realizacji inwestycji OZE na obszarach wiejskich” dyskutować będą:

 

· Grzegorz Brodziak – prezes zarządu Goodvalley AGRO S. A.

· Wojciech Suwik – dyrektor w Departamencie Sprzedaży spółki ESOLEO

· Marcin Laskowski – prezes zarządu PGB Inwestycje Sp. z o.o.

· Ryszard Pawlik – doradca parlamentarny Jerzego Buzka, posła do PE

· Mateusz Balcerowicz – dyrektor Departamentu Innowacji w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa.

 

- Rozwój i upowszechnianie odnawialnych źródeł energii jest dzisiaj koniecznością. Zwiększenie udziału odnawialnej energetyki na terenach wiejskich to szansa dla polskiej wsi na zapewnienie jej bezpieczeństwa energetycznego, na rozwój przedsiębiorczości oraz ożywienie gospodarcze. Będziemy o tym rozmawiać podczas piątkowej konferencji w Centrum Współpracy Międzynarodowej Grodno, które stanie się miejscem debaty oraz wymiany poglądów i doświadczeń na temat przyszłości odnawialnych źródeł energii w naszym otoczeniu.

 

Nasza konferencja jest przestrzenią do dialogu dla różnych środowisk w związku z przejściem od energetyki konwencjonalnej w stronę nowych technologii i energii odnawialnej. Kierujemy ją zarówno do ekspertów i praktyków gospodarczych, jak i do przedstawicieli organizacji okołobiznesowych, a także samorządowców - mówi Krzysztof Podhajski, prezes zarządu Fundacji EFRWP.

 

Konferencja odbędzie się 21 października br. w Centrum Współpracy Międzynarodowej Grodno k. Międzyzdrojów. Wszystkich zainteresowanych odnawialnymi źródłami energii i ochroną środowiska na obszarach wiejskich zapraszamy do obejrzenia konferencji online poprzez stronę: https://www.forum-grodno.pl/transmisja.

 

Program konferencji dostępny jest na stronie https://www.forum-grodno.pl/agenda/.

 

„Energetyka, Środowisko, Rolnictwo” to cykliczna konferencja poświęcona problematyce bezpieczeństwa energetycznego, środowiska naturalnego oraz rolnictwa w kontekście rozwoju obszarów wiejskich w Polsce oraz Unii Europejskiej. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej i Agro Promotion.

 

 

Żródło:  Fundacjia EFRWP

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…