Szkolenia dla kobiet z obszarów wiejskich - Jak tworzyć, pisać i realizować projekty na wsi?

11 grudzień 2022
(0 Głosów)
Autor 


Akcje charytatywne, lokalne festyny, okolicznościowe pikniki, promocja produktów lokalnych i regionalnych czy warsztaty dla dzieci i seniorów – to główne aktywności kół gospodyń wiejskich.

Angażują się w to również  organizacje pozarządowe działające na terenach wiejskich, które pozwalają im kultywować i promować lokalną kulturę wśród mieszkańców oraz wspierać rozwój aktywności społeczno-obywatelskiej.

 

Kobiety są filarami tych organizacji. Dlatego zapraszamy je na szkolenia, podczas których nabędą umiejętności myślenia projektowego, aby łatwiej im było zaplanować swoje działania. Zdobędą także odpowiednie przygotowanie do pisania wniosków i pozyskiwania funduszy.

 

Zapraszamy kobiety zaangażowane społecznie, mieszkające na obszarach wiejskich w województwach: dolnośląskim, podlaskim, mazowieckim, zachodniopomorskim, wielkopolskim, warmińsko-mazurskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim do udziału w szkoleniach pn. „ABC tworzenia, pisania i realizacji projektów”, które odbędą się:


03-05.02.2023 – Warszawa (woj. mazowieckie)
10-12.02.2023 – Gdańsk (woj. pomorskie)
03-05.03.2023 – Olsztyn (woj. warmińsko-mazurskie)
03-05.03.2023 – Poznań (woj. wielkopolskie)
14-16.04.2023 – Wrocław (woj. dolnośląskie)
12-14.05.2023 – Białystok (woj. podlaskie)
19-21.05.2023 – Toruń (woj. kujawsko-pomorskie)
19-21.05.2023 – Grodno k. Międzyzdrojów (woj. zachodniopomorskie)

 

Celem warsztatów jest wsparcie kobiet – ich potencjału i przedsiębiorczości poprzez przekazanie im wiedzy i praktycznych umiejętności przydatnych w ich codziennej działalności społecznej. Podczas szkoleń przedstawione zostaną zagadnienia dotyczące myślenia projektowego, pisania wniosków o dofinansowanie, budżetowania projektów, określania celów i efektów inicjatyw. Poruszona zostanie także tematyka związana z tworzeniem strategii promocji produktu lokalnego i współpracy z partnerami.

 

Rekrutacja prowadzona jest w dwóch etapach:


w terminie 6-20 grudnia 2022r.– dla województw: mazowieckiego, pomorskiego, wielkopolskiego i warmińsko-mazurskiego
w terminie 1-15 marca 2023r.– dla województw podlaskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i dolnośląskiego.

Więcej szczegółów na temat zasad udziału w projekcie i procesu rekrutacji dostępnych jest na stronie: https://efrwp.pl/projekty/abc-tworzenia-pisania-i-realizacji-projektow/zasady-rekrutacji/.

 

- Zaangażowanie kobiet w życie społeczne na wsi jest niezwykle istotne z perspektywy rozwoju obszarów wiejskich. Należy wspierać ich potencjał i przedsiębiorczość. Do udziału w projekcie zapraszamy wszystkie kobiety, niezależnie od wieku, pozycji zawodowej czy sytuacji życiowej. Program szkoleniowy został opracowany tak, aby umożliwić uczestniczkom zdobycie nowych kompetencji oraz poczucie większej pewności siebie. Zdobytą podczas warsztatów wiedzę będą mogły zastosować w praktyce, a przez to odważniej działać samodzielnie, skutecznie i aktywnie rozwijając się oraz realizując swoje cele wobec lokalnej społeczności - mówi Krzysztof Podhajski, prezes zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…