Nadwyżka żywca wieprzowego na rynku unijnym i spadek cen w Polsce

14 styczeń 2020
(0 Głosów)
Autor 
Ceny żywca na krajowym rynku spadają

W niektórych krajach unijnych po okresie sylwestrowym i związanym z nim krótszymi tygodniami ubojowymi, na rynku pojawiła nadwyżka podaży żywca wieprzowego. W Polsce widoczny jest spadek cen tuczników o kilkadziesiąt grosz za kg (wbc).

- Mała giełda w Niemczech zareagowała natychmiast spadkami. W notowaniach w dniu 7/01/2020 w stosunku do ostatnich notowań w dniu 10/12/2019 cena tuczników w przeliczeniu na tusze spadła o 13 centów. W Niderlandach cena została zredukowana o 7 centów, a we Francji o 2 centy - poinformował Krajowy Związek Pracodawców - Producentów Trzody Chlewnej.

Ceny wzrosły za to w Danii (+2₵) w stosunku do ubiegłego tygodnia. Ceny tuczników w Danii rosną już drugi tydzień z rzędu z powodu rosnącego eksportu do Azji (głównie Chiny i Japonia).

Obecnie na niemieckim rynku widoczna jest duża ilość żywca wieprzowego, który zostanie zagospodarowany w nadchodzących tygodniach. W związku z większą podażą cena u naszych zachodnich sąsiadów spadła o 9 centów do wysokości 1,86 €/kg (wbc).
W notowaniach krajowych cena tuczników spadła 35-40 groszy za kg (wbc).

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…