Państwo zapłaci za testy na koronawirusa dla pracowników sezonowych z zagranicy

23 maj 2020
(0 Głosów)
Autor 
Nie ma już żadnych przeszkód w zatrudnianiu cudzoziemców przy tegorocznych zbiorach

Minister rolnictwa przekazał rolnikom zatrudniającym pracowników sezonowych z zagranicy bardzo dobre wiadomości, na które czekało wielu z nich. Za niezbędne testy na COVID-19 zapłaci budżet państwa.

Minister Jan Krzysztof Ardanowski zwrócił uwagę, że nie ma już żadnych przeszkód w zatrudnianiu cudzoziemców przy tegorocznych zbiorach. Podkreślił jednocześnie, że to co korzystne dla rolników, jest też korzystne dla nas wszystkich.

– Ta pomoc oznacza w konsekwencji zebranie wszystkich plonów dzięki czemu unikniemy wysokich cen owoców i warzyw, a to odczuje w portfelu każdy konsument – powiedział minister i dodał – tak wygląda państwo realne, a nie teoretyczne.

Czytaj róznież >> Producenci rolni nie chcą płacić za testy PCR pracowników sezonowych

Obowiązek wykonywania testów PCR na koronawirusa wynika z opublikowanych w dniu 12 maja 2020 r. wytycznymi dla producentów rolnych zatrudniających cudzoziemców przy pracach sezonowych. Samorząd rolniczy w imieniu producentów rolnych sprzeciwił się ponoszeniu kosztów wykonania wymazu do testu PCR.

 

 

 

 

Oprac. Sabina Pietrek, źródło: MRiRW

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…