ZETOR już sprzedaje traktory do Zambii

08 maj 2017
(0 Głosów)
Autor 

ZETOR nawiązał współpracę z nowym partnerem afrykańskim, Agriserve Agro z Zambii. Brno, 5 maja 2017 – Zambia jest kolejnym krajem afrykańskim, do którego ZETOR TRACTORS a.s. będzie eksportować swoje maszyny.

 

Podczas targów Agritech EXPO 2017, które odbyły się w w zambijskiej Chisambie dniach 27–29 kwietnia, symbolicznym potwierdzeniem nawiązania współpracy było przekazanie pierwszych maszyn nowym właścicielom.

ZETOR będzie dostarczać do Zambii traktory o mocy od 100 do 150 koni mechanicznych z linii modelowych PROXIMA i FORTERRA. Zostaną ę również zapewnione dostawy części zamiennych.

 

Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się modele PROXIMA, PROXIMA POWER i FORTERRA z rozwiązaniem emisyjnym STAGE IIIA.

 

W interesie obu firm leży zapewnienie naszym klientom doskonałego serwisu. Dlatego przez pierwszedwa lata współpracy Agriserve Agro zatrudni czeskich techników z firmy ZETOR TRACTORS a.s., którzy będą stopniowo przekazywać swoją wiedzę zambijskim kolegom,“ wyjaśniła Margaréta Víghová, dyrektorka Działu Komunikacji Korporacyjnej ZETOR TRACTORS a.s.

 

Na targach Agritech EXPO Zambia 2017, które odbyły się w ubiegłym tygodniu w Chisambie, przekazano pierwsze traktory ZETOR ich nowym właścicielom. Stało się to w obecności czeskiego ministra rolnictwa Mariana Jurečki, czeskiego ambasadora w Zambii Radka Rubeša oraz pozostałych członków delegacji.

 

Stosunki handlowe pomiędzy Republiką Czeską i Zambią mają wieloletnią tradycję. Cieszy mnie, że przyszłą współpracę zaczniemy pogłębiać wspólnie z przedstawicielami czeskich firm właśnie podczas tej misji. Wzajemny handel między obydwoma krajami stwarza wiele nowych możliwości, a ja wierzę, że przynajmniej niektóre z nich wykorzystamy,“ powiedział Minister Rolnictwa Marian Jurečka.

 

Bardzo cenimy sobie współpracę z Ministerstwem Rolnictwa Czech oraz z panem ministrem Marianem Jurečką. Dzięki jego znaczącemu poparciu udało się nam znaleźć zambijskiego partnera i nawiązać z nim współpracę.

 

Strategia firmy w Zambii polega na zadomowieniu się na nowym rynku i stopniowym wzmacnianiu pozycji marki ZETOR. Jesteśmy przekonani, że Zambia stanie się kluczowym rynkiem dostaw traktorów ZETOR, a nasze wyroby pomogą w rozwoju rolnictwa w tym regionie,“ dodała Margaréta Víghová.

 

Podczas trwania targów, od 27 do 29 kwietnia ZETOR wystawiał na czeskim stoisku maszyny PROXIMA 100 i PROXIMA POWER, które najlepiej odpowiadają warunkom lokalnego rolnictwa i rynku zambijskiego. Miejscowi rolnicy preferują wszechstronne i niezawodne traktory z łatwą obsługą.

 

ZETOR nie po raz pierwszy prowadzi handel w Zambii. Nową współpracą nawiązuje do dawniejszego eksportu traktorów, który został przerwany w 2000 roku.

 

Wówczas do Zambii dostarczono niemal siedemset maszyn, a największe zamówienia były realizowane w latach 1979–1983. ZETOR TRACTORS a.s. stara się rozwijać współpracę z rynkami afrykańskimi i obecnie prowadzi rozmowy w kolejnych krajach.

 

Osiemdziesiąt procent mieszkańców Zambii zajmuje się rolnictwem i hodowlą. Najwięcej uprawia się w tym kraju kukurydzy, , trzciny cukrowej i pszenicy. Uprawia się tu także soję, bawełnę, tytoń i warzywa. Na farmach dominuje hodowla drobiu, trzody chlewnej, bydła i ryb. Produkt krajowy brutto Zambii wynosi niecałe 27 miliardów dolarów amerykańskich.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…