Nowe ciągniki ARBOS 5000 w ofercie Korbanka

26 marzec 2018
(0 Głosów)
Autor 

Dlaczego i z jakich powodów ciągniki rolnicze ARBOS 5000 wywołują zamieszanie w branży Agro? Co przyciąga uwagę zwiedzających targi, którzy ustawiają się w kolejki po to, aby obejrzeć z bliska nienagannie prezentujący się ciągnik z rodziny ARBOS 5000?

Nagroda dla ciągnika ARBOS 5000 za design

Od razu odpowiedź sama ciśnie się na usta – sam jego wygląd, który został doceniony i uhonorowany nagrodą za design, co znacznie przyczyniło się do jego popularności. Red Dot Award w kategorii Design jest prestiżową nagrodą przyznawaną co roku w Niemczech. Żeby w pełni uzmysłowić sobie rangę tej nagrody warto dodać, że rok wcześniej taką samą nagrodę otrzymał ciągnik Fendt 1000.

Obserwatorzy zwracają od razu uwagę na opływowe kształty, ciekawe zestawienie kolorystyczne, futurystycznie wyglądające lampy, jednoczęściową, solidną maskę wykonaną z kompozytu SMC i wreszcie… czterosłupkową kabinę o podwyższonej widoczności, która doskonale predystynuje ten ciągnik do prac z maszynami towarzyszącymi, np. z ładowaczem czołowym.

Widoczność jest tym, co zdecydowanie zaskakuje każdego, któremu dane było zasiąść za sterami w tej jasnej kabinie… i tutaj wnętrze kabiny jest czymś, co po raz kolejny intryguje. Zestawienie jasnego brązu na podłodze i w okolicach przejrzyście rozmieszczonych przyrządów z jasnym beżem przeważającym w całej masie, jest czymś, co przyciąga uwagę i zastanawia. Przykłady z Włoch pokazują, że to jasne wnętrze może pozostać długi czas jasne, a do tego wisienka na ­torcie – wyświetlacz TFT 7”, który jest standardowym elementem wszystkich ciągników serii 5000. Przejrzysty i obszerny wyświetlacz w wydaniu Arbos jest czymś co nawet w tak podstawowej wersji jak Global będzie stanowiło bieżące źródło informacji i punkt odniesienia dla operatora.

Wyposażenie ciągnika rolniczego ARBOS 5000 - więcej informacji pod numerem tel.: 513 600 630

Przechodząc do serca ARBOS'ÓW 5000 odnosimy się do jednostki napędowej, która jest zdecydowaną zaletą tej rodziny – tutaj Kohler 3404 silnik 4-ero cylindrowy,

Silnik 16-sto zaworowy, którego maksymalny moment obrotowy na poziomie 500Nm osiągany jest przy 1400 obr./ min podczas gdy 95% tegoż momentu osiągalne jest na poziomie 1300-1800 obr./min. Silnik scalony jest z systemem SCR a jego oszczędność na poziomie 205g/kWh jest czymś co pewnie przechyliło szalę zwycięstwa w roku 2015, kiedy to właśnie ten silnik otrzymał tytuł „Diesel Roku”.

Wspominając dalej o skrzyni biegów wchodzimy na grunt różnicujący dwie wersje: Global, która dostępna jest z suchym sprzęgłem, rewersem mechanicznym oraz 2 półbiegami dającymi rozkład 30+30 oraz Advanced z rewersem elektrohydraulicznym, mokrym sprzęgłem oraz rozkładem biegów 45 w przód +15 przełożeń w tył. W obydwu przypadkach napęd 4x4 załączany jest elektro-hydraulicznie.

Wałek W.O.M. na mokrym sprzęgle posiada dwie prędkości: 540 i 540 E lub 540E i 1000, a maksymalny łączny wydatek pomp to 110 l rozkładany w standardzie na 2 z 4-ech możliwych par wyjść hydraulicznych, dający udźwig na tylnym podnośniku 4400 kg.

Całość konstrukcji z obciążnikami przednimi (540 kg) i na tylne koła w standardzie waży od 5 ton do 5400 kg w zależności od wersji, gdzie lżejszy ARBOS 5100 jest nieco krótszy i nieco niższy aniżeli jego więksi bracia ARBOS 5115 oraz 5130.

Na koniec warto wspomnieć o ogumieniu, które nie pozostawia wiele do życzenia, opatrzone logotypem „Trelleborg” opony pod skrętnymi błotnikami, mające od 540 do 600 mm i profilu 65 oraz średnicy 38 cali stanowią w standardzie kolejny plus tej rodziny włoskich ciągników.

Podsumowując: ciągniki serii ARBOS 5000 to ciągniki dobrze wyposażone o ciekawej stylistyce i oszczędnym, niezawodnym silniku, które mają duże szanse powodzenia u polskich, zaciekawionych coraz bardziej rolników.

W Polsce sprzedawcą i importerem ciągników rolniczych ARBOS 5000 jest firma Korbanek.

 

Na wszystkie pytania odpowiemy - DZWOŃ

nr tel.: 513 600 630

 

W ofercie firmy Korbanek są też kombajny ROSTSELMASH. Teraz promocyjne finansowanie fabryczne - spiesz się bo niedługo ta oferta się kończy!

Dzwoń i pytaj: 513 600 630

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…