Renesans na polskim rynku przyczep

28 marzec 2018
(1 Głos)
Autor 
Od bardzo dawna jedną z najpopularniejszych marek wśród producentów przyczep jest PRONAR Fot. zycierolnika.pl

Śmiało można powiedzieć, że polski rynek przyczep rolniczych w przeżywa swój renesans. W lutym br. zarejestrowano 254 nowe przyczepy, podczas gdy w lutym 2017 r. były to 197 sztuk.

PIGMiUR poinformował, że zgodnie z danymi pochodzącymi z bazy CEPiK od początku 2018 r. sprzedano łącznie 567 sztuk przyczep nowych, co oznacza wzrost o 46,5% w porównaniu z pierwszym dwoma miesiącami ub. roku (387 sztuk).

Najpopularniejsze marki na rynku przyczep nowych

Jeśli chodzi o najbardziej topowe marki, to zdecydowanym numerem jeden na rynku przyczep rolniczych od bardzo dawna jest firma Pronar. W styczniu-lutym 2018 r. na rynku polskim zarejestrowano 262 przyczepy tej marki, co stanowi prawie połowę - dokładnie 46,2% całego rynku przyczep rolniczych. Pozostałe miejsca na podium zajęły marki:

Metal-Fach (78 sztuk; 13,8%) i Metaltech (53 sztuki; 9,3%). Pronar jest numerem jeden we wszystkich kategoriach ładowności, poza tą najcięższą - powyżej 17 t, gdzie miano lidera nadal pełni marka Zasław.

pronar

Sprzedaż w poszczególnych województwach i powiatach

Biorąc pod uwagę rozkład geograficzny sprzedaży przyczep na rynku polskim, w styczniu-lutym 2018 r. najwięcej pojazdów tego typu zarejestrowano w woj. lubelskim, wielkopolskim i mazowieckim - odpowiednio 68, 65 i 62 sztuki.

Sprzedaż przyczep spadła w porównaniu ze styczniem-lutym 2017 r. wyłącznie w woj. dolnośląskim.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…