Sprzedaż przyczep od początku roku gorsza niż w 2018

20 marzec 2019
(0 Głosów)
Autor 
W ciągu dwóch pierwszych miesięcy roku zarejestrowano 252 szt. przyczep marki PRONAR Fot. PRONAR

Polska Izba Gospodarska Maszyn i  Urządzeń Rolniczych opublikowała raport na temat sprzedaż przyczep rolniczych wg. danych CEPiK za luty 2019. Rolnicy zakupili ich mniej niż w styczniu.

W lutym ilość rejestracji nowych przyczep była tylko nieznacznie wyższa niż w lutym 2018. 270 szt. zarejestrowanych przyczep oznacza wzrost w stosunku do analogicznego miesiąca 2018 o 7 szt., ale spadek w porównaniu do stycznia 2019, kiedy to zarejestrowano 331 szt. Wynik 270 szt. jest najlepszym w lutym w perspektywie 3 ostatnich lat. Sumując oba pierwsze miesiące roku wynik jest nieco gorszy niż przed rokiem. Zarejestrowano bowiem 601 szt. nowych przyczep w stosunku do 616 szt. w zeszłym roku. Oznacza to spadek o 2%.

 

Najpopularniejsze marki przyczep rolniczych
Pozycję najpopularniejszej marki utrzymał Pronar. W ciągu dwóch pierwszych miesięcy roku zarejestrowano 252 szt. przyczep tej marki. To mniej niż rok wcześniej kiedy to zarejestrowano 262 szt. Pronar utrzymuje udziały na poziomie 41,9%. Na drugim miejscu jest Metal-Fach z wynikiem 77 szt. co daje 12,8% udziałów, trzecie miejsce dla marki Zasław – 39 szt. i 6,5% udziałów rynkowych.

 

Rynek przyczep używanych
Rynek wtórny jest niemal na nie zmienionym poziomie jak rok wcześniej. Zarejestrowano 757 szt. używanych przyczep – to o dwie szt. mniej niż w 2018. Używane przyczepu były najchętniej kupowane w województwie wielkopolskim, gdzie w pierwszych dwóch miesiącach roku zarejestrowano 186 szt. używanych przyczep.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…