Letnie ożywienie na rynku ciągników rolniczych

08 sierpień 2019
(0 Głosów)
Autor 
Na szczycie lipcowego podium uplasowała się marka John Deere

W lipcu odnotowano 2% wzrost rejestracji  ciągników rolniczych w porównaniu z czerwcem tego roku.  Rynek wzrósł także o 4% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku – informuje agencja Martin & Jacob, monitorująca rynek rolniczy.

Nawet podczas trwających żniw rolnicy znajdowali czas, aby inwestować w nowe ciągniki. W lipcu zarejestrowano 852 sztuki. Dzięki lipcowemu wzrostowi rynek niemal nadrobił straty w stosunku do ubiegłego roku. Po pierwszych siedmiu miesiącach różnica rok do roku wynosi zaledwie 22 maszyny. Jeśli sierpień zaskoczy branżę równie pozytywnie, powinno udać się ją zniwelować – mówi Tomasz Rybak z firmy Martin & Jacob.

 

Zmiany na podium
Na szczycie lipcowego podium uplasowała się marka John Deere, z liczbą 160 rejestracji. Taki wynik przełożył się na 9% wzrostu w stosunku do poprzedniego miesiąca. Oznaczał również 4% poprawy w odniesieniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Drugie miejsce przypadło marce New Holland. Zarejestrowano 142 niebiesko-białe traktory, czyli o 19% mniej niż w czerwcu. Producent odnotował także 24% spadku w porównaniu z lipcem 2018 roku. Na trzeciej pozycji uplasowała się marka Kubota, z liczbą 85 rejestracji. Popyt na maszyny z jej oferty był o 15% niższy niż w poprzednim miesiącu. Wzrósł jednak o 33% w stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku.

 

Sprawdzone modele górą
Największą popularnością znów cieszył się ciągnik o oznaczeniu John Deere 6120M. W lipcu wydano tablice do 37 takich maszyn. Drugim najczęściej nabywanym traktorem był Deutz-Fahr 5110G, wybrany 24-krotnie. Trzecia lokata przypadła konstrukcji John Deere 6155M. W omawianym okresie właścicieli znalazło 21 egzemplarzy tego modelu.

 

Mazowsze w dół
W lipcu ponownie najwięcej rejestracji odnotowano w województwie mazowieckim. W lipcu jego mieszkańcy złożyli w urzędzie 124 wnioski – to o 14% mniej niż w czerwcu. Wspomniany wynik oznaczał także 13% spadku w stosunku do tego samego okresu poprzedniego roku. Kolejne miejsce na podium przypada Lubelszczyźnie. Na jej terenie mogło rozpocząć pracę 88 ciągników. Popyt w tym regionie zmalał o 13% w porównaniu z wcześniejszym miesiącem, ale wzrósł o 9% w odniesieniu do lipca 2018 roku. Trzecie pod względem zapotrzebowania było województwo łódzkie. Wydano tam 77 tablic, czyli o 12% więcej niż w czerwcu. Sprzedaż wzrosła także o 18% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…