Jesienna sprzedaż ciągników na plusie

09 listopad 2019
(0 Głosów)
Autor 
W październiku najwięcej rejestracji odnotowała marka John Deere Fot. John Deere

Agencja Martin & Jacob poinformowała o kolejnym w tym roku wzroście sprzedaży ciągników rolniczych. W październiku wydano tablice do 829 ciągników rolniczych. To o 11% więcej niż we wrześniu. Najlepiej sprzedawała się marka John Deere.

- Październik to kolejny tegoroczny miesiąc zakończony „na plusie”. Warto jednak zaznaczyć, że do klientów indywidualnych trafiło 540 z 829 ciągników. Dla porównania, we wrześniu zdecydowali się oni na 574 nowe maszyny. Pozostałe ciągniki zostały zarejestrowane na firmy, głównie przez dilerów i dystrybutorów, którzy w najbliższej przyszłości będą je wyprzedawać – mówi Tomasz Rybak z firmy Martin & Jacob.

 

Co zadziało się na październikowym podium?
W październiku największym zainteresowaniem, co też odbiło się na liczbie rejestracji, cieszył się John Deere. Zarejestrowano aż 206 ciągników tej marki. Popyt na zielono-żółte traktory wzrósł o 93% w stosunku do poprzedniego miesiąca. Zmalał jednak o 5% w odniesieniu do tego samego okresu ubiegłego roku. Drugie miejsce zajęła marka New Holland, z liczbą 107 rejestracji. W jej przypadku wolumen okazał się o 16% niższy od wrześniowego. Zapotrzebowanie na niebiesko-białe ciągniki spadło także o 15% w porównaniu z zeszłorocznym październikiem. Trzecia lokata przypadła z kolei marce Kubota, która odnotowała 90 rejestracji. To o 16% mniej niż we wcześniejszym miesiącu, ale o 45% więcej niż w analogicznym okresie 2018 roku.

 

Jakie modele najczęściej wybierali rolnicy?
W październiku największej liczby rejestracji doczekał się John Deere 5090M. Wydano tablice do 34 ciągników o tym oznaczeniu. Drugi pod względem popularności był John Deere 6120M, zarejestrowany 27 razy. Ostatni szczebel podium przypadł modelom John Deere 6095MC oraz Zetor Major 80. Właścicieli znalazły po 22 egzemplarze każdego z tych traktorów.

 

Gdzie w zarejestrowano najwięcej ciągników?
Największe zainteresowanie modernizacją gospodarstw widoczne było na Mazowszu. Mieszkańcy mazowieckiego zdecydowali się w październiku na rejestrację 122 nowych ciągników rolniczych. To o 30% więcej niż w poprzednim miesiącu oraz o 5% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Druga pod względem zapotrzebowania była Lubelszczyzna, na terenie której wydano 90 tablic. Taki wynik oznaczał 7% wzrostu w stosunku do września oraz 53% poprawy w porównaniu z październikiem 2018 roku. Na trzecim miejscu uplasowała się Wielkopolska, z liczbą 82 ciągników. Potrzeby rolników z tego rejonu wzrosły o 21% w odniesieniu do wcześniejszego miesiąca. Zmalały jednak o 25% w stosunku do tego samego okresu poprzedniego roku.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…