Valtra wprowadzi na rynek zmodernizowany wyświetlacz SmartGlass

29 listopad 2019
(1 Głos)
Autor 
System SmartGlass doskonale obsługuje montowany fabrycznie ładowacz Valtra Fot. Valtra

Targi Agritechnica 2019 były okazją dla firmy Valtra do zaprezentowania szerszemu gronu końcowego projektu systemu HUD SmartGlass.

valtra 2System Valtra SmartGlass jest umieszczony na środku przedniej szyby ciągnika i wykorzystuje technologię przezroczystego wyświetlacza laminowanego pomiędzy dwoma powierzchniami szklanymi. Dzięki temu rozwiązanie to jest bardzo wytrzymałe i przystosowane do obsługi w wymagających warunkach, w których pracują maszyny rolnicze.

Firma Valtra po raz pierwszy zaprezentowała rozwiązanie SmartGlass na targach Agritechnica 2017.

- Po przedstawieniu koncepcji rozwiązania przeszliśmy do fazy szerokiego zakresu prób. Informacje uzyskane od klientów potwierdziły doskonałość koncepcji, lecz sam układ HUD wymagał poprawek. Dlatego wstrzymaliśmy wprowadzenie rozwiązania na rynek i przeprojektowaliśmy elementy wyświetlacza, aby obejmował on większą przestrzeń i zapewniał lepszą widoczność, nawet w warunkach bardzo jasnego oświetlenia – powiedział Sam Hardy, Product Manager.

SmartGlass wyświetla ważne informacje na temat ciągnika, a jego operator nie musi odrywać wzroku od obecnie wykonywanej pracy. System SmartGlass doskonale obsługuje montowany fabrycznie ładowacz Valtra, wyświetlając różne otrzymywane od niego informacje, tzn. kąt przechylenia czy masę ładunku lub podstawowe informacje na temat ciągnika, np. na temat przekładni, obrotów silnika lub prędkości jazdy. Operator wybiera informacje wyświetlane na HUD za pomocą 9-calowego terminalu dotykowego SmartTouch.

System Valtra SmartGlass to opcja dostępna poprzez Unlimited Studio. Produkcja seryjna planowana jest na 2020 rok.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…