Producenci ciągników nie mogą narzekać na zastój w sprzedaży. Kwiecień przyniósł duże zyski

07 maj 2020
(0 Głosów)
Autor 
Liderem kwietniowego zestawienia pozostajesz marka New Holland Fot. zycierolnika.pl

Sprzedaż ciągników nie załamuje się w wyniku pojawienia się w Polsce epidemii koronawirusa.  Na sprzedaż nie miały wpływu nawet chwilowe problemy z rejestracją. Rolnicy nabyli w kwietniu 724 nowe maszyny, co daje drugi najwyższy wynik w tym roku.  Sprzedaż utrzymała się właściwie na tym samym poziomie co przed rokiem.

W kwietniu rolnicy zakupili tylko o 5 sztuk mniej nowych traktorów niż przed rokiem. Natomiast od początku roku na polskie pola wyjechało 2836 nowych ciągników, co stanowi wzrost rok do roku o ponad 18%.  Jest to bardzo dobry wynik.

 

New Holland nadal na prowadzeniu

New Holland utrzymuje pozycję lidera kwietniowego kwietniowego zestawienia. Ciągniki tej marki sprzedały się w liczbie 149 sztuk, co dało firmie ponad 20% udział rynkowy. Jako jedyna marka przekroczyła poziom 100 sztuk w miesiącu poprawiając jednocześnie swój wynik z ubiegłego roku o 10%.

Druga najwyższa sprzedaż w kwietniu należała do marki John Deere. Rolnicy nabyli 88 zielono-żółtych traktorów. To wynik o 17 sztuk gorszy niż przed rokiem, jednak zsumowana sprzedaż od początku roku jest bardzo podobna do tej w 2019 roku. Firma odnotowuje zaledwie 2% spadek.

Bardzo zacięta rywalizacja toczyła się o trzecie miejsce, które ostatecznie przypadło marce Deutz-Fahr z wynikiem 68 nowych traktorów. Tuż za podium znalazły się marki Kubota (67 sztuk) oraz Case IH (66 sztuk).

 

New Holland T6.125 najpopularniejszym modelem

Rolnicy najczęściej w kwietniu wybierali model New Holland T6.125. Sprzedał się w liczbie 21 sztuk. Model ten sprzedaje się zdecydowanie lepiej niż przed rokiem. Na koniec kwietnia łączna sprzedaż tego modelu wyniosła 40 sztuk. W tym samym czasie ubiegłego roku było to 13 sztuk.

Wzrost sprzedaży odnotowały modele: Zetor Major 80 oraz Massey Ferguson 5710. Ich sprzedaż wynosiła po 16 sztuk. Dla marki John Deere to modele 6155M oraz 6129M były lokomotywami sprzedażowymi. Każdy z nich sprzedał się w liczbie 15 sztuk.

 

 

Oprac. Sabina Pietrek, źródło: Martin&Jacob

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…