Jubileusz 30-lecia działalności firmy BIN

05 czerwiec 2020
(0 Głosów)
Autor 
Jedna z ostatnich realizacji firmy BIN fot. BIN

W maju 2020 roku rodzinna, polska firma BIN obchodzi jubileusz 30-lecia powstania. W wielu polskich gospodarstwach rolnych połyskują w słońcu silosy z granatowym logo firmy dodając im splendoru i poprawiając estetykę wiejskich siedlisk.

 

Własny magazyn na ziarno

 

Jeszcze przed 1990 rokiem w głowie i sercu jednego człowieka narodziła się potrzeba i koncepcja stworzenia dla potrzeb własnego gospodarstwa magazynu na ziarno.

- Tak powstały pierwsze dwa silosy z blachy z perforowaną podłogą - wspomina Paweł Krzemiński, prezes BIN.

- Po dziesięciu latach tych doświadczeń mój brat Zygmunt oficjalnie zarejestrował Zakład Mechanizacji i Automatyzacji Rolnictwa "BIN". Dziś obchodzimy jubileusz 30-lecia powstania i
z dumą potwierdzamy, że nasze produkty zrewolucjonizowały przechowywanie ziaren zbóż, kukurydzy oraz nasion roślin oleistych w Polsce – dodaje.

Tradycyjne i kłopotliwe, bo wiążące się z dużymi stratami, przetrzymywanie zbóż
w stodołach lub na klepiskach można obecnie zastąpić specjalistycznymi i nowoczesnymi silosami płaskodennymi z aktywną wentylacją, zapewniając możliwość długoterminowego przechowywania zbóż bez strat jakościowych.

 

Ciągły rozwój

 

- Stopniowo produkcję rozszerzyliśmy o urządzenia usprawniające proces załadunku i rozładunku
z wykorzystaniem przenośników transportujących ziarno. W trosce o wysoką jakość składowanego materiału i z uwagi na procesy zachodzące w magazynowanym ziarnie wprowadziliśmy do oferty mierniki temperatur oraz wentylatory. Z powodzeniem zaczęliśmy budować obiekty magazynowe
o dużej pojemności dostosowując się do rynku i rosnących oczekiwań naszych klientów – wspomina prezes BIN.

W kolejnych latach w ofercie firmy pojawiły się silosy lejowe oraz silosy do przechowywania paszy.

 

Silosy płaskodenne z blachy falistej

 

 Pod koniec 2019 roku firma wprowadziła do sprzedaży silosy płaskodenne z blachy falistej o ładowności od 500 do 5000 ton. Mają one do 19 metrów średnicy, a najwyższy aż 26 metrów wysokości. Ich sprzedaż stale rośnie – widać, że było to dobre posunięcie – podsumowuje prezes firmy. Można je wyposażyć w podłogę stalową lub betonową.

Podłoga stalowa jest perforowana na całej powierzchni i może być postawiona na bloczkach betonowych lub na ruszcie stalowym umożliwiającym montaż przenośnika o wydajności do 150 t/h. Alternatywą podłogi stalowej jest podłoga betonowa z kanałami wentylacyjnymi i kanałem technologicznym do przenośnika rozładowczego.

W silosach można zamontować wielopunktową sondę do pomiaru temperatury ziarna,
a zastosowany system wentylacji umożliwia jego schładzanie i dosuszanie.

Przy tak dużych ładownościach liczy się również przeprowadzenie sprawnego procesu załadunku
i rozładunku silosu, co zapewniają dostępne urządzenia mechanizujące. Przy projektowaniu położono duży nacisk na wygodę i bezpieczeństwo użytkowania.

Zaprojektowano kanał bezpieczeństwa jako alternatywny sposób rozładunku, szerokie i bezpieczne pomosty eksploatacyjne oraz wygodny właz dolny.

 

Nowoczesność, jakość i doświadczenie

 

W produkcji wykorzystywane są nowoczesne maszyny sterowane numerycznie, a wieloletnie doświadczenie i zaangażowanie pracowników wspieranych przez profesjonalną kadrę konstruktorów prowadzi do ciągłego zwiększania jakości produktów i usług.

Firma współpracuje z dostawcami, których produkty spełniają najwyższe normy w zakresie jakości
i bezpieczeństwa.

Nawiązano kontakty i współpracę z wiodącymi instytutami i ośrodkami badawczo-rozwojowymi celem udokumentowania i potwierdzenia skuteczności koncepcji konstrukcyjnych i technologicznych, uzyskując certyfikaty jakości oraz pozytywne wyniki badań wytrzymałości i bezpieczeństwa użytkowania.

Dzięki temu wyroby firmy wielokrotnie odznaczane były branżowym uznaniem, a firma BIN nagradzana licznymi wyróżnieniami.

 

Szeroka oferta produktów

 

Silosy zbożowe stanowią wiodący produkt aleksandrowskiego przedsiębiorstwa i to właśnie z Kujaw wyruszają we wszystkie strony świata. Produkty BIN poza rynkiem krajowym znalazły uznanie na licznych rynkach europejskich.

Ponadto firma jest producentem wiat rolniczych, wiat przystankowych oraz szafek szkolnych,
a pomocą i odpowiedzią na problemy zmagających się z suszą rolników mają być wdrożone do produkcji zbiorniki retencyjne.

- Niewątpliwie sukces osiągnięcia globalnej sprzedaży silosów w ciągu 30 lat działalności w ilości ponad 67 tys. szt. o łącznej pojemności około 6,2 mln ton zbóż przyczynił się do cywilizacyjnego postępu polskiego rolnictwa w dziedzinie gospodarki zbożowej – z dumą podsumował Paweł Krzemiński, prezes BIN.

Nazwa BIN tak wrosła w społeczną świadomość, że wielu rolników BIN-ami nazywa także silosy innych producentów.

 

Dziękujemy firmie BIN za ogromny wkład w rozwój polskiego rolnictwa i życzymy kolejnych milionów ton zbóż przechowywanych w zbiornikach firmy.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…