Wymiana danych między CLAAS, 365FarmNet i John Deere jest już możliwa

10 listopad 2020
(1 Głos)
Autor 
Koncepcja rozwiązania DataConnect Fot. 365FarmNet Polska

Możliwa jest już wymiana danych maszyn między rozwiązaniami firm Claas, 365FarmNet i John Deere. Wkrótce do platformy DataConnect dołączą nowi partnerzy. To dobre informacje dla użytkowników różnych maszyn.

DataConnect umożliwia wymianę istotnych danych maszyn między platformami i pozwala użytkownikom na dostęp do wszystkich informacji dotyczących floty obejmującej maszyny różnych producentów na jednej, wybranej przez siebie platformie. Poprzednio dostęp do tych informacji był utrudniony i wymagał korzystania z oddzielnych portali internetowych lub platform udostępnianych przez poszczególnych producentów, co wiązało się z koniecznością wielokrotnego wykonywania tych samych czynności.

Struktura rozwiązania opartego na bezpośrednim połączeniu chmur umożliwia bezproblemowy i zautomatyzowany przepływ danych bez udziału klienta. Wymiana danych w czasie rzeczywistym pozwala na podgląd na żywo informacji o całej flocie maszyn. Co więcej, DataConnect nie wymaga dodatkowego sprzętu ani dodatkowych składników oprogramowania i zapewnia bezpieczną obsługę danych.

 

Dzięki nowemu podejściu klienci mogą wyświetlać pięć różnych rodzajów danych maszyn z posiadanej floty:
- bieżącą pozycję maszyny,
- historyczną pozycję maszyny,
- poziom paliwa w zbiorniku,
- stan maszyny na polu,
- prędkość jazdy maszyny.

 

Wybór platformy należy do klienta

Klient może wybrać preferowaną przez siebie firmową platformę cyfrową, na której wyświetlane będą wszystkie dane. Po nawiązaniu połączenia na ekranie automatycznie pojawią się także informacje o maszynach innych producentów. Pojazdy wyświetlane są z ikonami w kolorach odpowiadającymi poszczególnym markom lub widoczne są w polu informacji ikony. W późniejszym terminie zostaną dodani kolejni partnerzy oraz pojawią się dodatkowe funkcje.

2

                                             Maszyny CLAAS wyświetlane w John Deere Operations Center

3

                                                Ciągnik John Deere wyświetlany w CLAAS TELEMATICS

4

                                                           Maszyny wyświetlone w 365FarmNet

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…