Pijany rolnik gonił swój własny ciągnik

23 grudzień 2020
(0 Głosów)
Autor 
36-latek miał w organizmie ponad 2,2 promile alkoholu Fol. Lubelska Policja

Rolnik próbował dogonić swój ciągnik, po tym jak odpalił go na 3-cim biegu. Policjanci odkryli, że kierowca nie był trzeźwy.

Nietypowe zgłoszenie otrzymali we wtorek krasnostawscy policjanci od dziennikarza jednego z lokalnych tygodników, że w okolicach miejscowości Krupe, po polu uprawnym jeździ ciągnik bez kierowcy.

Funkcjonariusze ustalili na miejscu, że 36-letni mieszkaniec gminy Krasnystaw odpalał ciągnik „na krótko”, nie wiedząc, że ma on włączony 3-ci bieg. Gdy go uruchomił, ciągnik wraz z podpiętą przyczepą, niespodziewanie ruszył w kierunku pól uprawnych. W panice mężczyzna zaczął biec za jadącym ciągnikiem, ale nie mógł go dogonić. W rezultacie traktor przejechał bez kierowcy około 1 kilometra. W trakcie jazdy uszkodził siatkę przeciwśniegową, przejechał przez rów gdzie urwał się zaczep przyczepy.

Zobacz również >> Za kradzież choinki z lasu grozi mandat

Następnie przecinając drogę wojewódzką nr 812 wjechał na pole gdzie zaczął jeździć w koło. Po pewnym czasie mężczyźnie udało się dogonić ciągnik, wsiadł do niego i zaczął jechać w kierunku miejsca zamieszkania. Po przejechaniu drogi wojewódzkiej został zatrzymany przez krasnostawskich policjantów. Wtedy okazało się, że 36-latek ma w organizmie ponad 2,2 promile alkoholu. W przeszłości zostały mu cofnięte uprawnienia do kierowania.

Konsekwencje prawne wobec kierowcy to zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 lat do lat 15. Grozi mu także do 2 lat pozbawienia wolności oraz zrealizowanie świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 do 60 tysięcy złotych.

 

 

Oprac. Sabina Pietrek, źródło: Policja Lubelska

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…