Wysoka sprzedaż nowych ciągników we wrześniu 2021 r.

14 październik 2021
(0 Głosów)
Autor 
Sprzedaż ciągników we wrześniu 2021 fot. zycierolnika.pl

Cały czas utrzymuje się wysoka sprzedaż nowych ciągników rolniczych. We wrześniu zarejestrowali 1079 nowych maszyn, o 211 więcej niż przed rokiem.

Sprzedaż nowych traktorów przekroczyła już barierę 10 tysięcy sztuk, osiągając dokładnie poziom 10203 maszyn na koniec trzeciego kwartału roku. Jest to wynik o 36% lepszy niż przed rokiem. W samym wrześniu rolnicy kupili 1079 maszyn, o 24% więcej niż rok wcześniej.

Liderem wrześniowego zestawienia jest New Holland, przed markami Kubota oraz
John Deere.

Traktory New Holland sprzedały się we wrześniu w liczbie 179 sztuk, a od początku roku jest to już 1916 maszyn. Firma posiada blisko 19% udział w rynku i poprawiła swój wynik z tego samego okresu poprzedniego roku o 32% (+467).

Druga największa sprzedaż we wrześniu ale również druga największa po trzech kwartałach należy do marki Kubota. Japoński producent sprzedał we wrześniu 131 traktorów. Sprzedaż w okresie styczeń-wrzesień wynosi 1146 maszyn, co daje firmie ponad 11% udziału rynkowego i perspektywy najlepszego w historii roku pod względem sprzedaży nowych maszyn.

Zaledwie jedną sztukę mnie, czyli 130 traktorów, należało we wrześniu do marki John Deere. Również ten producent przekroczył już granicę 1000 sztuk nowych, sprzedanych maszyn. Na koniec września jest to dokładnie 1097 traktów, co daje blisko 11% udział w rynku.

 

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…