Wyzwanie dla ładowarki Manitou MLT 841-145 PS+YouTuberów

27 wrzesień 2022
(0 Głosów)
Autor 
Dawid Banasiak, laureat konkursu Manitou Challenge fot. Manitou

Manitou Challenge 2022 dobiegło końca. Podsumowując… Jedna ładowarka, 7 znanych YouTuberów, 10 testowanych parametrów maszyny i maksymalnie 5 gwiazdek w ocenie każdej kategorii. Rolniczy Influencerzy dostali wolną rękę. Było więc ostro, szczerze, rzetelnie, bez ogródek i litości. Jak maszyna poradziła sobie z tym wyzwaniem i jakie noty dostała od surowych „sędziów”?

Manitou Challenge to pierwsza tego typu akcja w Polsce. To wyzwanie dla YouTuberów, dla ładowarki, ale też dla samej firmy Manitou. Dlaczego? O tym za chwilę. Najpierw warto przybliżyć samą akcję. W jej ramach siedmioro znanych YouTuberów przetestowało podczas pracy w swoim gospodarstwie ładowarkę Manitou MLT 841-145 PS+. Z każdego testu nagrali wideo i opublikowali je na swoich mediach społecznościowych.

Podczas pracy mieli sprawdzić 10 parametrów maszyny i w tych właśnie kategoriach ocenić ją w skali od 1 do 5. Co najważniejsze – mieli to zrobić rzetelnie, według swoich odczuć oraz obserwacji i przede wszystkim – bez dawania forów maszynie. Bez litości. I tu wracamy do wątku wyzwania dla samej firmy – ponieważ potrzeba naprawdę sporo odwagi i zaufania do swoich produktów, aby „wystawić się” na taki sprawdzian. I w tym zakresie firma Manitou zdała ten test na piątkę. Nawet z plusem. A jak wypadła ładowarka MLT 841 145 PS+?

 

 

MLT 841 – wydajność i ekonomia

 

- Profesjonalne gospodarstwa nie chcą już kupować „uniwersalnej” ładowarki. Poszukują czegoś więcej – zarówno jeśli chodzi o wydajność, jak i oszczędność. Taka właśnie jest ładowarka Manitou MLT 841-145 PS+ z nowym silnikiem Yanmar i pompą hydrauliczną o przepływie 200 l/min – mówi Wojciech Mankiewicz, Manager Sprzedaży w dziale rolnictwo Manitou Polska. - Jej użytkownicy podkreślają, że hydraulika działa tu najszybciej spośród innych dostępnych na rynku ładowarek. Co więcej, jej masa 9 ton pozwala wykorzystać 4 tony udźwigu, a silnik ma bardzo duży maksymalny moment obrotowy 602 Nm/m. Mamy tu więc zapewnioną sprawną i szybką pracę. Przeglądy silnika przeprowadzane są co 1000 roboczogodzin, a hydrauliki - co 2000. Maszyna więc jest bardzo wydajna, jednocześnie generując oszczędności – podkreśla.

Aby dopełnić obrazu ładowarki MLT 841, należy wspomnieć o inteligentnej hydraulice, która pozwala na wykonanie kilku czynności jednocześnie zaledwie jednym ruchem joysticka - powrotu do pozycji załadunku, automatycznego wytrząsania łyżki (np. przy oborniku) lub pionowego podnoszenia. Na tę właśnie cechę testujący YouTuberzy również zwrócili uwagę – podkreślając wygodę takiego rozwiązania.

 

 

Jaka ocena dla MLT 841?

 

W teście Manitou Challenge ładowarka była oceniana w siedmiu gospodarstwach w różnych warunkach – od Pomorza aż po Opolszczyznę. Zarówno przy produkcji roślinnej, jak i zwierzęcej. W akcji wzięli udział: Słomek, Dziewczyna z Agro, Rolnik NIEprofesjonalny, Kula, WojKep, Mateusz Traktorzysta i Vvictoiy. Wyciągając średnią z ich ocen, maszyna uzyskała poniższe noty w kolejnych 10 kategoriach:

 1. komfort i widoczność – 4,07/5
 2. Easy Connect System – 4,89/5
 3. działanie hydrauliki – 4,5/5
 4. jazda z przyczepą – 4/5
 5. praca w gospodarstwie – 4,42/5
 6. serwis i konserwacja – 4,96/5
 7. obsługa codzienna – 4,86/5
 8. wyposażenie dodatkowe – 4,93/5
 9. panel sterowania – 4,5/5
 10. zużycie paliwa – 3,86/5

Łączny wynik, który ładowarka Manitou MLT 841 uzyskała w tegorocznym wyzwaniu Manitou Challenge to 9/10 (45 na 50 pkt).

Warto przy tym podkreślić, że YouTuberzy mieli ocenić ładowarkę rzetelnie, szczerze i surowo.

- Postaram się, aby moja ocena, jak i testowanie ładowarki były jak najbardziej uczciwe i sprawiedliwe. Żeby pokazać zalety i wady. Te rzeczy, które mi się bardzo spodobały, jak i te, które chciałbym poprawić – zaczął Mateusz Goździcki - MateuszTraktorzysta. I tak też w swoim teście ocenił ładowarkę - najbardziej surowo ze wszystkich biorących udział w wyzwaniu.

Najlepsze wrażenie ładowarka zrobiła z kolei na Wojtku Kępce – WojKepie oraz na Słomku.

- Wrażenie maszyna zrobiła dobre. Przechodząc już szczegółowo po kolei do oceny: komfort w niej jest bardzo dobry, ale za widoczność nie mogę dać 5 gwiazdek, bo w żadnej maszynie o takich gabarytach nie będzie tak dobrej widoczności np. tego, co się dzieje z boku lub z tyłu. Co prawda są tu duże lusterka, co jest bardzo na plus, ale jednak dam tu 4,5 gwiazdki – zaczął Michał Słomski – Słomek. - (…) Działanie hydrauliki – ocena szybkości i reakcji pracy joysticka... Ta pompa od hydrauliki jest bardzo wydajna – 210 l/min. Hydraulika jest więc bardzo szybka: załadunek czy przeładunek idzie bardzo sprawnie. Można tu robić trzy czynności naraz: otwierać krokodyla, wysuwać i jeszcze jechać do przodu. W tej kategorii oceniam zdecydowanie na 5 gwiazdek. Z przyczepą nie jeździłem, ale myślę, że ładowarka by sobie z tym poradziła bez problemu dzięki swojej masie 9 ton i napędzie na 4 koła – dodaje.

 

 

Zwycięzca konkursu w kolejnym Manitou Challenge\

 

W trakcie tegorocznego wyzwania Manitou Challenge odbył się też konkurs, w którym do wygrania był… udział w kolejnej edycji tego wydarzenia – Manitou Challenge 2023. Aby zdobyć tę nagrodę, trzeba było pomóc trochę swojemu szczęściu i wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.manitou-challenge.pl. Zrobił to m.in. Dawid Banasiak i to on właśnie został laureatem konkursu Manitou Challenge. W kolejnej edycji dołączy więc on do grona znanych YouTuberów, otrzyma maszynę i bez skrępowania będzie mógł ją ocenić przyznając gwiazdki w kolejnych kategoriach.

Testy w gospodarstwie, w którym pracuje Pan Dawid mogą być wyjątkowo ciekawe – nie dość, że jest tam ok. 900 ha upraw, 100 ha łąk i 60 koni, to właściciele mają też swoje mini zoo. A w nim nawet wielbłądy i zebra!

- Ja wysłałem zgłoszenie bez wcześniejszej rozmowy z właścicielem, ale jak mu powiedziałem, że wygrałem i będziemy testować ładowarkę Manitou to w sumie nie ma on nic przeciwko temu. U nas już są dwie ładowarki Manitou, rok temu przyjechały. Będziemy mieli więc porównanie – śmieje się Dawid Banasiak. - Wystarczy nawet kilka godzin, jeden dzień, aby już wiedzieć, czy ładowarka nam odpowiada, czy jest ok. A co dopiero kilka dni testów – podkreśla.

 

 

Manitou Challenge 2023 – uchylmy rąbka tajemnicy

 

Tegoroczna akcja Manitou Challenge spotkała się z bardzo dobrym odbiorem przez YouTuberów, ale też (a może przede wszystkim) przez rolników. - Wyniki marketingowe całej akcji naprawdę pozytywnie nas zaskoczyły. Cieszę się, że nasza szczerość i odwaga, ale też zaufanie do naszych maszyn i pewność co do ich wysokiej jakości tak nam popłaciły. To pokazuje, że warto być autentycznym w biznesie. Tym bardziej – nie możemy się doczekać kolejnej edycji Manitou Challenge – cieszy się Weronika Mincberg, Marketing Manager Manitou na Polskę, centralną i południowo-wschodnią Europę. - Mogę przy tym zdradzić, że tym razem postawimy przed naszą kolejną ładowarką i uczestnikami jeszcze ciekawsze wyzwania, w bardziej zróżnicowanych aplikacjach – podkreśla.

Manitou Challenge 2023 rusza wczesną wiosną. Tego nie można przegapić! Tym razem do gospodarstw uczestników – YouTuberów trafi znacznie mniejszy model – ładowarka Manitou ULM 415. Którzy ze znanych i lubianych Influencerów ją przetestują, jak sprawdzi się ona podczas pracy i jak oceni ją to wymagające i surowe jury…? Na pewno będziemy o tym na bieżąco informować. Jak to mówią… stay tuned!

 

Renata Struzik

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

 • portal informacyjny: zycierolnika.pl
 • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…