Dni otwarte SGGW 19 - 20 maja

16 maj 2017
(0 Głosów)
Autor 

Każdego roku w połowie maja Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego organizuje na terenie kampusu Dni SGGW. W trakcie pikniku, na który zapraszamy mieszkańców Warszawy i okolic oraz kandydatów na studia, odbywa się wiele pokazów i imprez towarzyszących.

Tegoroczne Dni SGGW, organizowane pod patronatem Wydziału Nauk Społecznych, odbędą się 19 i 20 maja (piątek i sobota) na kampusie SGGW.

 

W ich trakcie zaprezentują się wszystkie wydziały, koła naukowe, organizacje studenckie, zespoły artystyczne oraz inne jednostki organizacyjne pracujące na rzecz studentów i pracowników naukowych SGGW.

 

Majowe święto uczelni rozpocznie się od nadania tytułu Doktora Honoris Causa Profesorowi Erwinowi Wąsowiczowi, Rektorowi Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w latach 2002-2008. Uroczystość odbędzie się 19 maja br. o godz. 11.00 w Auli Kryształowej SGGW.

 

Dni SGGW to doskonała okazja do zaprezentowania oferty dydaktycznej uczelni, ale przede wszystkim do pokazania w atrakcyjny sposób dzieciom, młodzieży i dorosłym, że nauka nie musi być nudna. Podczas dwudniowego pikniku studenci i naukowcy w przystępny sposób pokażą, jak na poszczególnych wydziałach przebiegają studia, jak odbywają się badania naukowe i w jaki sposób ich efekty wykorzystujemy w codziennym życiu. Piknik na kampusie SGGW to potężna porcja wiedzy i rozrywki. 

 

W tym roku patronem Dni SGGW jest Wydział Nauk Społecznych, który przygotował wiele atrakcji, w tym gry, interesujące pokazy, a także praktyczne porady. Na stoisku tego wydziału dowiemy się na przykład, dlaczego każdy z nas oglądając to samo widzi coś innego, czy podczas robienia zakupów ulegamy manipulacji, dlaczego w życiu posługujemy się stereotypami i jaki jest wpływ kultury masowej na wychowanie. Specjalnie dla dzieci przygotowano Kącik Malucha. Specjaliści z tego wydziału będą też udzielać porad logopedycznych, psychopedagogicznych oraz z zakresu terapii pedagogicznej. 

 

Już tradycyjnie uczelniany park zamieni się w mini zoo. Staniemy oko w oko z gadami, płazami, rybami, rakami, pszczołami, pająkami i ślimakami. Nie zabraknie ciekawych zwierząt gospodarskich, m.in. różnych ras świń.

 

Miłośników koni i kucyków zapraszamy na zwiedzanie Kliniki Koni, stajni i ujeżdżalni na Wolicy, a osoby preferujące mniejsze zwierzątka – na odwiedziny w Klinice Małych Zwierząt.

 

Jak co roku właściciele zwierząt domowych będą mogli zasięgnąć porad specjalistów na temat żywienia oraz skonsultować się z lekarzem weterynarii. Wydział Medycyny Weterynaryjnej organizuje akcję adopcji psów ze schroniska.

 

W trakcie Dni SGGW odbędzie się także konferencja akwarystyczna połączona z wystawą. W dwustu zbiornikach akwariowych będzie można oglądać zwierzęta oraz rośliny słodkowodne i morskie. Natomiast studenckie koło naukowe Aves przeprowadzi pokaz polowania z ptakami szponiastymi, m.in. z myszołowami, sokołami i jastrzębiami. 

 

Na stoiskach i w laboratoriach wydziałów zajmujących się żywieniem człowieka i wykorzystaniem technologii w produkcji żywności będą wykonywane pomiary ciśnienia krwi, składu ciała metodą bioimpedancji (BMI), pokaz kuchni molekularnej, porady na temat prawidłowego odżywiania oraz diet odchudzających. Ciekawie zapowiadają się także testy daltonizmu smakowego i zapachowego czy festiwal serów.

 

Dużym powodzeniem zwiedzających cieszą się zawsze kiermasze, na których można oglądać kolekcję nasion i roślin rolniczych oraz kupić zioła i rośliny ozdobne. Jak co roku na kilku stoiskach swoje produkty będą sprzedawać zakłady przemysłu spożywczego.

 

Aktywnie w uczelnianej majówce będą uczestniczyć organizacje studenckie i zespoły artystyczne. Wystąpią m.in. LZA „Promni”, Orkiestra Reprezentacyjna SGGW, uczelniany Sqer Dance, Chór Kameralny, Klub Sygnalistów Myśliwskich „Akteon” oraz Chór Ursynowskiego Uniwersytetu III Wieku.

 

Nie zabraknie atrakcji sportowych. Rozegrany zostanie międzynarodowy turniej piłki siatkowej, a dla wszystkich uczestników pikniku będzie otwarta strefa gier i zabaw sportowych. 

 

W piątek przed Wydziałem Leśnym (bud. 34) w ruch pójdą siekiery i piły łańcuchowe. Odbędą się tam VIII Zawody Drwali Studentów Leśnictwa i pokaz rzeźbienia pilarką w drewnie.

 

Podczas Dni SGGW będzie można zwiedzić cały nasz kampus, a w szczególności Park Wodny przy Centrum Wodnym SGGW (zapisać można się na stoisku Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska). 

 

Wszystkie wydziały SGGW zaprezentują swoją bogatą ofertę edukacyjną, a przyszli studenci będą mogli szczegółowo zapoznać się z zasadami rekrutacji na studia. Młodzież otrzyma pełną informację o kierunkach studiów i wydziałach, a także o kursach organizowanych przez Uniwersytet Otwarty SGGW.

 

Co roku w trakcie Dni SGGW uczelnia organizuje konkurs „Start po Indeks”, do którego zapraszani są tegoroczni maturzyści. Uczestnicy napiszą test z wybranego przedmiotu maturalnego. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc z poszczególnych przedmiotów (łączenie 12 osób) otrzymają indeksy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

 

Więcej informacji na temat organizowanych atrakcji i szczegółowy program Dni SGGW można znaleźć na uczelnianej stronie internetowej www.sggw.pl. Impreza odbędzie się w piątek i sobotę (19 i 20 maja) w godz. 10.00-17.00.

 

Większość wydarzeń będzie miała miejsce na kampusie uczelni przed Pałacem Rektorskim przy ul. Nowoursynowskiej 166 w Warszawie oraz w nowej części uczelnianego kampusu w okolicach budynku 34.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…