FEERUM rozbudowuje kompleks magazynowo – suszarniczy w Mariankach

04 listopad 2017
(0 Głosów)
Autor 
Kompleks w Mariankach/ fot.FEERUM

Spółka DTS zajmująca się skupem zbóż podjęła dalszą współpracę z FEERUM. Działający od dwóch lat obiekt rozbudowywany jest o silosy spedycyjne.

Obiekt w Mariankach powstał przy wsparciu funduszy z Unii Europejskiej. Oferta FEERUM złożona w przetargu okazała się najkorzystniejsza i inwestor zdecydował się na podjęcie współpracy.

- Kompleks magazynowo – suszarniczy w Mariankach to jeden z największych obiektów zrealizowanych przez FEERUM w roli Generalnego Wykonawcy. FEERUM zaprojektowało, wykonało i oddało go do użytku w rekordowym czasie zaledwie 4 miesięcy – podkreśla Wojciech Marciniszyn, dyrektor handlowy FEERUM S. A.

Obiekt składa się z suszarni pracy ciągłej z recyrkulacją powietrza i systemem cyklowentylatorów o wydajności suszenia pszenicy 90 ton/h, 2 silosów buforowych z przewietrzeniem o łącznej pojemności 1308 ton, 12 silosów płaskodennych o łącznej pojemności 31 596 ton oraz czyszczalni sitowo – bębnowej z trzema sitami o wydajność czyszczenia pszenicy 80 t/h. Cały kompleks sterowany jest za pomocą szafy sterowniczej zaprojektowanej i wykonanej przez FEERUM.

 

FEERUM Marianki 4

         Fot. Kompleks  magazynowo – suszarniczy w Mariankach

 

- FEERUM potrafi wykonać kompleksowo inwestycję, nie trzeba szukać dodatkowych firm i jako użytkownik mogę polecić współpracę z tą spółką. Dobrze oceniam również współpracę powykonawczą, mają dobry, szybki i fachowy serwis, który pełni dla nas także funkcję partnerskiego doradcy. Kompleks działa bez zarzutu, jest w pełni zautomatyzowany i obsługiwany przez jednego człowieka. Po pierwszym sezonie skupu będziemy mogli ocenić skalę naszych oszczędności dzięki pracy systemu FEERUM – informuje Szymon Stachowiak, prezes spółki DTS, zajmującej się skupem zbóż.

Obecnie obiekt jest rozbudowywany o 2 silosy spedycyjne, które umożliwią krótkoterminowe przechowywanie materiału sypkiego. Wysyp w kształcie leja pozwala na ekspresowe opróżnienie silosu. Planowo nowa część zostanie włączona do całego systemu już w tym miesiącu. 

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…