Nowe produkty CIECH Sarzyna na rok 2018

22 styczeń 2018
(0 Głosów)
Autor 

CIECH Sarzyna, największy polski producent środków ochrony roślin, na specjalnej konferencji prasowej i spotkaniu z dystrybutorami przedstawił swoje plany rozwojowe na rok 2018. 

Przedstawiciele Spółki podsumowali najważniejsze wydarzenia ostatnich 12 miesięcy w biznesie AGRO Grupy CIECH. Wśród najważniejszych osiągnięć wymieniono m.in. wysoki, ponad 20 procentowy wzrost sprzedaży Spółki w sezonie 2017 (IV kw. 2016 + I, II i III kw. 2017), wypracowany na tle kurczącego się w ostatnich latach rynku środków ochrony roślin w Polsce.

Fundamentem rozwoju biznesu AGRO Grupy CIECH mają być intensywne działania badawczo-rozwojowe, rozbudowa oferty produktowej oraz postępująca ekspansja zagraniczna. CIECH Sarzyna będzie także nadal systematycznie rozwijać swoją sieć dystrybucji i sprzedaży oraz wzmacniać prowadzone działania promocyjne, w tym programy lojalnościowe dla punktów sprzedaży i gospodarstw.

 

Spółka umocniła się na pozycji lidera rynku herbicydów zbożowych, odnotowując w sezonie 2017 wzrost sprzedaży w tym obszarze o prawie 35 proc. To efekt m.in.bardzo dobrej sprzedaży sztandarowych produktów z oferty CIECH Sarzyna.

W 2018 roku CIECH Sarzyna zamierza poszerzyć swoją ofertę dla rolnictwa o 6 nowych środków ochrony roślin. Na rynku zadebiutuje m.in. CHWASTOX Nowy Trio 390 SL - środek chwastobójczy w formie płynu do sporządzania roztworu wodnego, stosowany nalistnie, przeznaczony do zwalczania chwastów w zbożach. Portfolio Spółki poszerzy także wygodny w stosowaniu METISED 700 WG, zawierający wiodącą substancję aktywną w ochronie przed parchem jabłoni, tolerancyjny na niekorzystne warunki pogodowe (zmywanie przez deszcz czy zmiany temperatur).

 

Pojawi się również BELTONE 25 FS. Jest to środek ochrony roślin przeznaczony dla najważniejszych gatunków uprawnych zbóż ozimych i jarych, charakteryzujący się wysoką skutecznością wobec najważniejszych sprawców chorób wczesnej fazy rozwojowej zbóż. Z kolei zaprawę nasienną RANCONA 15 ME cechuje innowacyjna forma użytkowa oraz gwarancja równomiernego i dokładnego pokrycia ziaren na niespotykanym wcześniej poziomie.

Ofertę Spółki na rok 2018 uzupełni także fungicyd AGROTALONIL 500 SC, działający na różne czynności życiowe grzybów oraz wyróżniający się szerokim spektrum zwalczanych chorób i brakiem uodpornień. Z kolei insektycyd PENGAR 5 GB to środek do zwalczania ślimaków nagich w formie przynęty granulowanej.

 

CIECH Sarzyna będzie kontynuować rozbudowę swojej oferty w kategorii specjalistycznych nawozów dolistnych. W 2017 roku Spółka wprowadziła do sprzedaży markę SARPLON® zawierającą niezbędne dla roślin makro- i mikroelementy wpływające korzystnie na wielkość i jakość plonu. W 2018 roku kategorię tę uzupełni produkt SARMIN maKSi, charakteryzujący się niespotykaną dotychczas na rynku zawartością krzemu rozpuszczalnego w wodzie oraz najwyższą zawartością potasu spośród nawozów zawierających krzem. Bardzo dobry wpływ produktu na poprawę ogólnej kondycji roślin poprzez synergistycznie oddziaływanie krzemu i potasu, potwierdziły doświadczenia polowe przeprowadzone przez IUNG w Puławach.

 

CIECH Sarzyna, największy polski producent środków ochrony roślin, który w ostatnich latach podwoił eksport swoich produktów AGRO, planuje kontynuować intensywną ekspansję zagraniczną. Program rozwoju portfolio Spółki na rynkach międzynarodowych zakłada rejestrację ponad 20 nowych własnych produktów w strefie Centralnej i Południowej (m.in. Niemcy, Czechy, Włochy, Hiszpania, Francja, Wielka Brytania czy Irlandia) w latach 2017-2021. Spółka realizuje również plan inwestycyjny dla uzyskania własnych zezwoleń dla substancji aktywnych, których liczba ma wzrosnąć z 2 w 2016 roku do 10 w roku 2020.

 

W 2018 roku Spółka zamierza kontynuować intensywne działania z obszaru marketingu i wsparcia sprzedaży, w tym rozwijać swoje programy lojalnościowe:Teraz Sarzyna”, dedykowany punktom sprzedaży środków ochrony roślin oraz „Twoja Sarzyna dla gospodarstw rolnych. Wśród licznych korzyści, które oferuje CIECH Sarzyna, warto wskazać na atrakcyjne bonusy i rabaty dla stałych klientów, możliwość udziału w spotkaniach i szkoleniach, czy możliwość skorzystania z nowoczesnych narzędzi usprawniających komunikację.

 

DSC 0270DSC 0237DSC 0277DSC 0359DSC 0285DSC 0354DSC 0367DSC 0371

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…