AGROFORUM 2018 w Ostródzie - Procam, Horsch, Concordia

22 styczeń 2018
(0 Głosów)
Autor 
dr inż. Dariusz Wyczling z firmy PROCAM na Agroforum 2018 fot. życierolnika.pl

W ubiegły czwartek, 18 stycznia w EXPO MAZURY, w Ostródzie firma PROCAM i HORSCH zorganizowały AGROFORUM dla kilkuset rolników, którzy na konferencję przyjechali z wielu województw: warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego podlaskiego i pomorskiego.

 

Tematem przewodnim było "Rolnictwo jutra oraz wyzwania czekające na rolników".

 

Gość wydarzenia,Theodor Leeb z HORSCH Maschinen GmbH z Niemiec, wygłosił wykład "Ochrona roślin jako konflikt między interesem publicznym, wymogami polityki, a koniecznością w uprawie".  W swoim wystapieniu podkreślał, że nowoczesne rolnictwo to przede wszystkim precyzja w stosowaniu środków ochrony roślin.

 

Przedstawiciel Concordia Ubezpieczenia, Piotr Adamczyk, dyrektor Biura Likwidacji Szkód mówił o ubezpieczeniach gospodarstw rolnych. Wyjaśniał jak ważny jest prawidłowy dobór polisy, jej dopasowanie do potrzeb gospodarstwa w uzyskaniu „skutecznej ochrony”. O zarządzaniu ryzykiem pogodowym w gospodarstwie opowiedział Andrzej Janc, dyrektor Biura Rolnego Concordia.

Problemy fitosanitarne oraz zagrożenia na polach uprawnych zbóż i rzepaku w latach 2017-2018 przedstawili w swoim wykładzie: dr inż. Dariusz Wyczling, oraz Grzegorz Malesiński z PROCAM.

 

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…