Trwa przyjmowanie wniosków o pomoc suszową - sprawdź jak go wypełnić

20 wrzesień 2018
(1 Głos)
Autor 
Od 14 do 28 września br. można składać wnioski o wsparcie finansowe

W terminie od 14 do 28 września br. rolnicy mają możliwość złożenia wniosku o wsparcie finansowe na pokrycie szkód spowodowanych suszą. Do Krajowej Rady Izb Rolniczych napływają sygnały od rolników z terenu całej Polski o problemach z wypełnieniem wniosku. ARiMR przygotowała instrukcję wypełniania formularza.

Problemy podczas wypełniania wniosków

Ze względu, iż wzór wniosku został opublikowany jedynie w formacie PDF tylko nieliczni rolnicy byli w stanie wypełnić go przy pomocy komputera. Samorząd zwrócił uwagę na zbędną konieczność rozpisywania we wniosku wykazu działek ewidencyjnych, na których wystąpiła susza, o których ARiMR posiada wszelkie informacje. Brak edytowalnej wersji wniosku, jak wynika z informacji uzyskanych od rolników, przyczynił się do tego, że firmy doradcze oraz ODR żądały kwoty min. 50 zł za wypełnienie wniosku, który liczy 11 stron.

W ocenie Zarządu KRIR, która trafił do ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego, wniosek jest zbyt skomplikowany i nadmiernie rozbudowany. Zdaniem samorządu rolniczego ODR-y powinny świadczyć pomoc w wypełnianiu wniosku bezpłatnie.

Na stronie ARiMR można pobrać formularz w pdf. oraz edytowalną wersję wniosku w formacie xlsx.

Formularz oraz instrukcję wypełnienia wniosku o pomoc suszową można pobrać tutaj

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…