Stokaż amoniaku - nowa inwestycja puławskich Azotów
Wyróżniony

07 październik 2014
(0 Głosów)
Autor 

Już od wczoraj działa nowa inwestycja Grupy Azoty Puławy S.A., której budżet wynosi ponad 108 mln zł. Stokaż amoniaku o pojemności 15 tys. ton zwiększy stabilność zaopatrzenia Spółki w podstawowy półprodukt, jakim jest amoniak. Inwestycja ta wpłynie na stabilność i wagę Puław oraz całej Grupy Azoty na rynku krajowym i europejskim.

 

Istniejące możliwości magazynowe amoniaku w Puławach wynosiły około 3,5 tys. ton. Nowy zbiornik zwiększa je prawie pięciokrotnie. Jest to ważny aspekt realizacji strategii zachowania ciągłości działalności produkcyjnej oraz zarządzania ryzykiem. Zbiornik to bufor pozwalający na elastyczne planowanie prac remontowych na większych odcinkach ciągów technologicznych bez ograniczania produkcji, który w razie okresowych przerw w dostawie gazu jest gwarancją na kontynuacje tych prac.

„To wielka radość oddawać do użytku nową instalację w naszych puławskich Zakładach. Kolejne hektary terenu zostały zabudowane i będą przynosiły bardzo wymierne korzyści. Po inwestycjach podnoszących efektywność naszych jednostek, zwiększających moce produkcyjne, sprzyjających ochronie środowiska, przyszedł czas na bufor bezpieczeństwa operacyjnego. Dzięki nowoczesnemu zbiornikowi na amoniak i stacjom przeładunkowym zwiększamy pięciokrotnie nasze zdolności magazynowe. Zyskujemy tym samym większy komfort funkcjonowania całej fabryki” – powiedział Marian Rybak, Prezes Zarządu Grupy Azoty Puławy S.A.

„Oddanie tej inwestycji to dowód na to, że w Azotach od pomysłu do jego realizacji droga przebiega bardzo sprawnie. Magazynowanie surowców w obecnej sytuacji jest strategicznie ważne i pomoże elastycznie reagować na ewentualne zakłócenia w dostawach” – podkreślił Włodzimierz Karpiński, Minister Skarbu Państwa.

Grupa Azoty Puławy S.A. dba o jakość i środowisko, realizując swoje inwestycje. Od 1985 roku Spółka zredukowała zanieczyszczenia pyłowe aż o 94%, zanieczyszczenia ściekowe o 70%, a zanieczyszczenia gazowe o 53% jednocześnie zwiększając zdolności produkcyjne firmy o 40%.

0020  foto.Sławomir Kłak (1024x683) DSC_0716 (1024x766)   DSC_0729 (1024x773) — kopia

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…