Młodzi rolnicy z Polski, Czech i Słowacji podpisali deklarację o współpracy

05 marzec 2019
(0 Głosów)
Autor 
Spotkanie min. J.K. Ardanowskiego z młodymi rolnikami Fot. MRiRW

Przy okazji Europejskiego Forum Rolniczego w Jasionce odbyło się spotkanie przedstawicieli młodych rolników z Polski, Czech i Słowacji. W obecności ministra rolnictwa została podpisana deklaracja o współpracy młodych rolników z Polski, Czech i Słowacji.

Szefowie organizacji podpisali deklarację o współpracy. Porozumienie zostało zawarte pomiędzy polskim Związkiem Zawodowym Centrum Narodowym Młodych Rolników, Stowarzyszeniem Młodych Rolników Republiki Czeskiej oraz Stowarzyszeniem Słowackich Młodych Rolników.

W Deklaracji czytamy, że tożsamość celów i wyzwań dla młodych rolników z Czech, Słowacji i Rzeczypospolitej Polskiej w wielu dziedzinach stawia przed wspomnianymi trzema organizacjami identyczne zadania.

− Aby zwiększyć szanse na osiągnięcie pożądanych celów, postanowiliśmy rozszerzyć współpracę i skoordynować nasze wysiłki, z poszanowaniem różnic w krajowym rolnictwie – piszą sygnatariusze dokumentu.

Przedstawiciele młodych rolników z Polski, Czech i Słowacji podkreślili swoje przekonanie co do tego, że wspólne działania pozwolą osiągnąć znacznie lepsze wyniki. Planują oni zacieśniać relacje z organizacjami unijnymi, wypracowywać wspólne stanowiska w kwestiach ogólnoeuropejskich, wymieniać się doświadczeniami oraz kontaktami, pracować nad zacieśnianiem współpracy pomiędzy rolnikami w poszczególnych krajach i wspierać w podejmowaniu wspólnych inicjatyw.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…