Czy i jak można poprawić rentowność produkcji rolnej?

30 lipiec 2019
(1 Głos)
Autor 
Od 2010 roku Polacy zaczęli stosować w rolnictwie aminokwasy z hydrolizy enzymatycznej

W dniu 28.05.2019r. w Trzebawiu, w Hotelu Delicjusz odbyła się Ogólnopolska Giełda Rzepaczano-Zbożowa, podczas której można było dowiedzieć się o sytuacji na rynku rzepaku oraz zbóż, tendencjach i prognozach na rok 2020 i lata następne. Rozmawiano o tym, jak można poradzić sobie na tak konkurencyjnym rynku, np. poprzez poprawę i utrzymywanie wysokiej jakości produktów.

Spotkanie miało charakter debaty, w której aktywnie wzięła udział polska firma Biopharmacotech – producent biostymulatorów jakości premium, marki Agro-Sorb – Polskie Aminokwasy.

AGRO zycierolnikaSpecjaliści od handlu na giełdach światowych poinformowali, że polskie zboża są jednymi z najlepszych na świecie pod względem jakości i są eksportowane na rynki szczególnie wymagające, np. do Emiratów Arabskich.

Prezes Biopharmacotech, Tomasz Harciarek – współwłaściciel marki Agro-Sorb przedstawił sytuację rynku biostymulatorów zawierających w swym składzie aminokwasy, omówił jaki jest rynek Polski w porównaniu z innymi krajami na świecie oraz jakie rezultaty można osiągnąć stosując biostymulatory z aminokwasami z hydrolizy enzymatycznej.

Rynek tego typu biostymulatorów jest stosunkowo młody w porównaniu do produktów zawierających aminokwasy syntetyczne czy aminokwasy produkowane wg. starej technologii hydrolizy chemicznej. Najbardziej zaawansowanym rynkiem aminokwasów z hydrolizy enzymatycznej jest rynek amerykański i hiszpański.

Od 2010 roku Polacy zaczęli stosować w rolnictwie aminokwasy z hydrolizy enzymatycznej, wyprzedzając tym samym rynek niemiecki aż o 7 lat.

Agro SORB zycierolnikaRównież rynek chiński jest na początku wdrażania tego typu produktów. Właśnie tam, firma Agro-Sorb jest postrzegana jako nowatorska z bardzo nowoczesnym produktem, a chińscy naukowcy z wielkim zainteresowaniem przyglądają się wyśmienitym efektom po zastosowaniu środków Agro-Sorb. Firma podpisała kontrakt na dostawę biostymulatorów z jedną z czterech największych, państwowych firm w Chinach.

Na rynku ukraińskim Agro-Sorb został przebadany gdzie przeprowadzono porównanie z dwudziestoma innymi produktami konkurencyjnymi. Okazało się, że polska firma wygrywa pod każdym względem, wyprzedzając konkurencję najwyższą jakością, ceną, a przede wszystkim siłą działania, która przełożyła się na największy wzrost jakości plonów, wysokość plonowania oraz zdrowotność plantacji.

1. Czytaj etykiety. Na etykiecie powinny znaleźć się wszystkie dane niezbędne do potwierdzenia informacji, o których producenci piszą w ulotkach a handlowcy przekazują klientom

2. Szukaj najważniejszych informacji:

a) etykieta powinna zawierać informację o ilości wolnych aminokwasów

b) Jeśli podana jest ilość wolnych aminokwasów, to stosunek wolnych aminokwasów (FAA) do całkowitej zawartości aminokwasów (TAA) powinien wynosić minimum 50% wolnych aminokwasów w całkowitej ilości aminokwasów (TAA).

 

Etykieta zycierolnika

 

Uwaga 1. Jeżeli producent nie podaje na etykiecie ilości wolnych aminokwasów, to informacje na ulotkach nie mają potwierdzenia w rzeczywistości i nie należy takiemu produktowi ufać!

Uwaga 2. Jeżeli producent podaje na etykiecie tylko zawartość całkowitą aminokwasów lub tylko zawartość azotu organicznego, to aminokwasy mogą być syntetyczne lub powstałe poprzez hydrolizę zasadową („chemiczną”).

Pamiętaj, szukaj w składzie produktu, który kupujesz napisu: WOLNE AMINOKWASY! (przykład jak na załączonej etykiecie.)

Zespół AGRO-SORB

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…