Neonikotynoidy dozwolone do zaprawiania nasion buraków cukrowych

28 grudzień 2019
(0 Głosów)
Autor 
Neonikotynoidy to neuroaktywne insektycydy, chemicznie spokrewnione z nikotyną

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wydał czasowe zezwolenia na wprowadzenie do obrotu środków ochrony roślin (zapraw) Cruiser SB 600 FS oraz Montur Forte 230 FS, z przeznaczeniem do zaprawiania nasion buraków cukrowych.

Krajowy Związek Plantatorów Buraka Cukrowego zawnioskował w połowie listopada 2019 r. o wydanie pozwolenia na stosowanie neonikotynoidów do zaprawy nasion.  Minister rolnictwa wydał czasowe zezwolenia na wprowadzenie do obrotu zapraw Cruiser SB 600 FS oraz Montur Forte 230 FS, z przeznaczeniem do zaprawiania nasion buraków cukrowych w okresie od 8 stycznia 2020 r. do 6 maja 2020 r.

- Decyzja ta powoduje, że mamy możliwość lepszego zabezpieczenia młodych siewek buraków przed szkodnikami wczesnych faz rozwojowych. Niestety w przypadku Südzucker Polska S.A., jedynie firma KHBC zadeklarowała przygotowanie takich nasion na sezon 2020 roku. Pozostałe firmy zaprawią nasiona insektycydem Force 20 CS z jedną substancją aktywną - teflutryną 10g. - poinformowała plantatorów firma Südzucker Polska S.A.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…