ARiMR: Pomoc suszowa w pierwszej kolejności dla rolników, których straty oszacowano do 5 tys. zł.

02 maj 2020
(0 Głosów)
Autor 
Po ubiegłorocznej suszy rolnicy złożyli prawie 355 tys. wniosków

Pierwszy etap wypłat pomocy suszowej z nowej puli środków – 280 mln, został zakończony. ARiMR w ciągu 6 dni przekazała na konta rolników 200 mln zł. Pomoc w pierwszej kolejności trafiła do producentów rolnych, których straty oszacowano do 5 tys. zł.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa realizuje wypłatę pomocy suszowej w miarę posiadanych środków. Pomoc wypłacana jest w oparciu o wytyczne, które ARiMR otrzymuje z resortu rolnictwa.

Dodatkowa pula pieniędzy rozdysponowana
ARiMR otrzymała 280 mln zł do rozdysponowania z tytułu ubiegłorocznej pomocy suszowej. W ciągu 6 dni na konta 100 tys. rolników przekazała blisko 200 mln zł. Wypłaty te zakończyły pierwszy etap wypłat kolejnej transzy pomocy suszowej.
- W ramach nowej puli otrzymanych środków, w pierwszej kolejności wsparcie zostało przekazane rolnikom, którzy wnioskowali o pomoc do 5 tys. zł. Otrzymali oni dofinansowanie przyznane zgodnie ze złożonymi wnioskami – informuje Agencja.

 

Kiedy pieniądze trafią do pozostałych rolników?
Agencja tłumaczy, że rozpoczęto już wypłatę drugiego etapu. W tej turze pomoc trafi do producentów rolnych, których straty oszacowano powyżej 5 tys. zł. Agencja zasili ich konta zaliczkami w wysokości 2,5 tys. zł.

Po ubiegłorocznej suszy rolnicy złożyli prawie 355 tys. wniosków o odszkodowania z tytułu poniesionych strat na kwotę ponad 2,3 mld zł.

 

Komu przyznawana jest pomoc suszowa?
Pomoc suszową mogą otrzymać producenci, których średni roczny dochód z prowadzonej działalności rolniczej, w związku z wystąpieniem suszy i innych niekorzystnych zjawisk atmosferycznych, obniżył się o ponad 30%.

 

 

Oprac. Sabina Pietrek, źródło: ARiMR

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…