Wnioski o zwrot podatku akcyzowego do końca sierpnia

31 lipiec 2020
(0 Głosów)
Autor 
Zwrot podatku będzie wypłacany w terminie 1 - 30 października 2020 r.

Od 3 do 31 sierpnia producenci rolni będą mogli składać do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej. W tym roku wynosi on 1 zł do litra.

Obowiązkowo do wniosku należy dołączyć faktury VAT (lub ich kopie) dokumentujące zakup oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 lutego 2020 r. do 31 lipca 2020 r.

- W przypadku ubiegania się o zwrot podatku akcyzowego w odniesieniu do bydła do wniosku należy także dołączyć wydany przez kierownika biura powiatowego ARiMR dokument zawierający informacje o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w posiadaniu producenta rolnego w 2019 roku – przypomina Agencja.

Producent rolny może ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego w odniesieniu do bydła jednorazowo w danym roku, w pierwszym lub drugim terminie.

 

Kiedy zostanie zwrócony podatek?
Pieniądze będą wypłacane rolnikom w terminie 1 - 30 października 2020 r. gotówką w kasie urzędu gminy lub miasta, albo przelewem na wskazany rachunek bankowy.

 

Oprac. Sabina Pietrek, źródło: MRiRW

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…