CBA zatrzymało podejrzanych o wyłudzenie milionowej dotacji unijnej w małopolskiej ARiMR

29 sierpień 2020
(0 Głosów)
Autor 
Agenci CBA zatrzymali kolejne dwie osoby z kierownictwa nieistniejącej już Beskidzkiej Grupy Producentów Owoców i Warzyw

CBA zatrzymało dwie osoby, które uczestniczyły w wyłudzeniu ponad 1 mln zł unijnego dofinansowania z małopolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zatrzymanym przedstawiono już zarzuty.

Krakowska delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Krakowie prowadzą postępowanie dotyczące uzyskania od małopolskiej ARiMR środków przeznaczonych na pomoc finansową poprzez przedstawienie nierzetelnych dokumentów finansowych. Agenci CBA zatrzymali kolejne dwie osoby z kierownictwa nieistniejącej już Beskidzkiej Grupy Producentów Owoców i Warzyw.

- Zatrzymani prezes i członek zarządu spółki usłyszeli w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie zarzuty obejmujące działanie na szkodę spółki, poświadczenie nieprawdy w dokumentach przedkładanych w ARiMR, dzięki którym uzyskali ponad 1 mln zł nienależnego dofinansowania na utworzenie grupy i prowadzenie działalności administracyjnej oraz usiłowali wyłudzić od jednej z firm ubezpieczeniowych odszkodowanie przekraczające 1.5 mln zł. – poinformowało Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Materiał dowodowy wykazał także wprowadzanie w błąd organów skarbowych poprzez nieprawidłowe sporządzanie deklaracji podatkowych. Zarzuty obejmują okres od 2010 do 2013. Prokurator zastosował wobec zatrzymanych wolnościowe środki zapobiegawcze.

 

Oprac. Sabina Pietrek, źródło: CBA

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…