Nowy portal Access2Markets umożliwia lepsze zrozumienie zasad handlu na rynkach zagranicznych

11 grudzień 2020
(1 Głos)
Autor 
Baza danych Access2Markets daje możliwość szybkiego wyszukania informacji na temat taryf celnych, regulacji i dokumentów celnych

Komisja Europejska uruchomiła portal internetowy Access2Markets, aby pomóc małym i średnim firmom w działalności poza granicami UE. Nowa platforma jest dostępna także w języku polskim.

Portal Access2Markets to punkt dostępu do unijnych informacji handlowych. Nowy portal internetowy łączy Bazę Danych Dostępu do Rynku, unijne Centrum Informacji o Handlu i wiele innych przydatnych szczegółów. Oferuje kompleksowe informacje nt. zasad importu i eksportu towarów i usług w handlu z krajami spoza UE.

- Baza danych Access2Markets daje możliwość szybkiego wyszukania informacji na temat taryf celnych, regulacji i dokumentów celnych, barier handlowych i innych ważnych dla danego rynku informacji. Wystarczy wpisać kod lub nazwę produktu, którym chce się handlować oraz kraj docelowy a w ramach informacji zwrotnej otrzymamy cały zestaw danych niezbędnych dla każdego eksportera, łącznie z danymi statystycznymi odnośnie wcześniejszych obrotów handlowych tym produktem na wybranym rynku – wyjaśnia Wielkopolska Izba Rolnicza.

Zobacz również >> BREXIT - Co czeka polskich producentów w styczniu 2021 r.

 

Taki portal był potrzebny
Nowy portal jest odpowiedzią na prośby zainteresowanych stron o lepsze wyjaśnienie umów handlowych i pomoc firmom ustaleniu, czy ich produkty kwalifikują się do niższych opłat celnych. Dedykowany jest zarówno firmom, które już prowadzą handel międzynarodowy, jak i tym, które dopiero zaczynają odkrywać możliwości na rynkach zagranicznych.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…