Pozyskiwanie śluzu ślimaków
Wyróżniony

20 kwiecień 2015
(2 Głosów)
Autor 

Choć kosmetyki na bazie śluzu ślimaka są już znane i wykorzystywane od dłuższego czasu, to jednak firma Polish Snail Holding z Elbląga opracowała nowatorski sposób pozyskiwania tej substancji. Dzięki temu można teraz uzyskać dużo lepszej jakości śluz, pozyskiwany dotąd niż tradycyjnymi metodami.

Specjalistyczne laboratorium, mieszczące się w gdyńskim Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym przeprowadza, razem z elbląską firmą Polish Snail Holding, kompleksowe badania związane z wykorzystaniem śluzu ślimaków w tworzeniu produktów kosmetycznych oraz farmaceutycznych.

Tym razem PSH, lider w hodowli i produkcji gotowych do spożycia produktów na bazie mięsa ślimaków, chce wejść dynamicznie na rynek produktów kosmetycznych i leczniczych z produktami bazującymi na śluzie ślimaków.

- Od dłuższego czasu badamy nie tylko sam śluz ślimaków pod kątem jego zastosowania w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym, ale także sam proces pozyskiwania tej substancji – mówi Paweł Piwowarski z firmy Polish Snail Holding.

Podczas procesu badawczego w laboratorium wyodrębniono trzy metody pozyskiwania śluzu ślimaków. Jak przekonują specjaliści firmy Polish Snail Holding, jeden z nich okazał naprawdę rewolucyjne efekty.

- Mogę tylko powiedzieć, że dzięki zastosowaniu tej metody, uzyskujemy prawie do 90 procent więcej substancji czynnej śluzu niż stosując tradycyjne metody. Podkreślam, że dzieje się to bez krzywdy dla samych ślimaków – mówi Paweł Piwowarski. – Teraz chcemy jeszcze potwierdzić ostatecznie efektywność tej metody przy jej zastosowaniu w produkcji kosmetyków.

Co to oznacza? Przede wszystkim to, że kosmetyki i medykamenty tworzone na bazie śluzu ślimaków przez firmę Polish Snail Holding będą posiadały największą ilość tych substancji czynnych na rynku.

- Badaliśmy również kilka obecnych już na rynku produktów kosmetycznych na bazie śluzu ślimaka. Stwierdziliśmy, że w wielu przypadkach tych substancji była znikoma ilość lub w ogóle nie występowały – mówi Damian Gajewski, prezes firmy Polish Snail Holding. – Nasze produkty będą zawierały największą ilość substancji czynnych śluzu ślimaka. Będą mogły być więc wykorzystywane nie tylko przy tworzeniu kosmetyków ale również przez przemysł farmaceutyczny.

Polish Snail Holding opracowało technologię przemysłowego pozyskiwania śluzu, która nie powoduje obrażeń ciała zwierząt i jest dla nich całkowicie bezpieczne. Dodatkowo dzięki tej nowatorskiej technologii pozyskiwany jest śluz z największą zawartością wszystkich dobroczynnych składników.

Zapotrzebowanie na śluz ślimaków wzrasta w tempie kilkuset procent rocznie. Śluz ze ślimaków znalazł szerokie zastosowanie w kosmetyce oraz medycynie. Wytwarzane są z niego maści oraz kremy hypoalergiczne.

 

Śluz ślimaka stanowi naturalną i zbilansowaną kompozycję substancji koniecznych dla inicjowania i podtrzymywania procesów naprawczych skóry. Jest przede wszystkim bogaty w proteiny będące podstawowym budulcem komórek nabłonkowych. Stymuluje on produkcję kolagenu i elastyny w macierzy komórkowej, przez co wspomaga odnowę tkanki skórnej, jak również zmiękcza istniejące blizny powodując ich spłycanie. Dodatkowo, bogactwo antyoksydantów eliminuje wolne rodniki odpowiedzialne za niszczenie komórek i w efekcie starzenie skóry. Kolejnym niezwykle cennym składnikiem śluzu ślimaka jest kwas hialuronowy, który skutecznie walczy z istniejącymi już efektami starzenia, ponieważ posiada własność wiązania i zatrzymywania cząsteczek wody w komórkach zapewniając tym samym odpowiednie nawilżenie skóry.

 

Śluz ślimaka posiada również substancje aktywne, które pełnią zasadniczą rolę w leczeniu trądziku, a są to naturalny antybiotyk niwelujący bakterie trądzikowe oraz kwas glikolowy odpowiedzialny za prawidłowe procesy złuszczania martwego naskórka. Substancję pomocniczą stanowi alantoina, która łagodzi podrażnienia i przyspiesza proces gojenia się już istniejących zmian. Żaden kosmetyk obecny na rynku nie posiada tak optymalnie zbilansowanego składu, który umożliwia wyeliminowanie aż tylu problemów skórnych jednocześnie i w tak szybkim czasie. Naukowcy potwierdzają, że skuteczność jego działania jest widoczna po 2 miesiącach, aczkolwiek pierwszymi efektami można cieszyć się już po 2 tygodniach.

W wyniku badań dowiedziono, że śluz ślimaka daje widoczne efekty w leczeniu chorób skóry takich jak: trądzik, rozszerzone pory i zaskórniki oraz przebarwienia i blizny, a ponadto zapobiega starzeniu się skóry i utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia.

IMG_5519

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…