Polscy rolnicy chcą pomóc w dezynfekcji ulic. Są gotowi użyć prywatnego sprzętu

01 kwiecień 2020
(0 Głosów)
Autor 
W Polsce działa ponad 2 tys. dużych gospodarstw hodowlanych dysponujących nowoczesnym sprzętem do spryskiwania pól

Polscy rolnicy z dużą odwagą i determinacją chcą włączyć sie w walkę z epidemią koronawirusa.  Oferują sprzęt i doświadczenie umożliwiające sprawne przeprowadzenie dezynfekcji ulic. Oferta pomocy została juz przesłana do wojewodów przez prezesa POLPiG.

Liczba gospodarstw hodowlanych dysponujących nowoczesnym sprzętem do spryskiwania pól wynosi w Polsce ponad 2 tys.

- Polscy hodowcy na miarę swoich sił i środków chcą włączyć się w walkę z koronawirusem. Posiadany przez nas sprzęt i kompetencje mogą być cennym uzupełnieniem środków, którymi dysponuje państwo -  czytamy w piśmie skierowanycm do wojewodów przez Prezesa Krajowego Związku Pracodawców – Producentów Trzody Chlewnej POLPIG – Aleksandra Dargiewicz.

- Jesteśmy częścią lokalnej społeczności. Wsparcie sprzętowe traktujemy jako naturalny element wspólnej walki  z epidemią COVID19 - potwierdza przedstawiciel hodowców - Grzegorz Brodziak z Goodvalley.

Zmiana zasad prowadzenia kwarantanny jest konieczna
W piśmie do wojewodów znalazł się także postulat zmian zasad prowadzenia kwarantanny, tak by można było w czasie jej trwania zabezpieczyć zwierzęta w opiekę i pasze. Hodowcy deklarują przyjęcie specjalnych środków bezpieczeństwa umożliwiających pracę nawet w przypadku konieczności kwarantanny.

Branża hodowców pomaga w walce z epidemią
W miniony piątek, pomoc w wysokości 1,5 mln złotych na zakup sprzętu zadeklarowały firmy Animex Foods i Agri Plus. Swoje produkty na walkę z epidemią przekazują również firmy: Tarczyński, Konspol oraz Zakład Przetwórstwa Mięsnego Grot. Goodvalley oprócz wsparcia finansowego dla szpitala w Człuchowie  angażuje się w podniesienie poziomu informatyzacji szkół w małych gminach i finansowe wsparcie lokalnych organizacji pozarządowych, które zaangażowały się w akcję szycia maseczek.

 

 

Oprac. Sabina Pietrek

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…