Z wieprzowiną za pan brat 2021

07 listopad 2021
(0 Głosów)
Autor 
fot. zzcnmr

W 2021 roku Związek Zawodowy Centrum Narodowe Młodych Rolników miał okazję po raz kolejny promować zalety i walory smakowe polskiej wieprzowiny w akcji „Z wieprzowiną za pan brat”.

Zadanie było skierowane do dzieci i młodzieży przebywających na wypoczynkach letnich organizowanych przez Związek oraz do osób biorących udział w piknikach rodzinnych, w miejscowościach: Łazy, Władysławowo, Pohorce, Biały Dunajec i Rutki.  

    

Celem podjętego działania, była edukacja pod względem kształtowania właściwych nawyków żywieniowych, mających wpływ na życie i zdrowie człowieka. Założeniami projektu było promowanie pozytywnego wizerunku wieprzowiny, zwiększenie świadomości i wiedzy konsumentów o jej jakości, cechach i zaletach, takich jak walory smakowe czy wartości odżywcze (m.in. witaminy, aminokwasy czy białko). Także zwracaliśmy szczególną uwagą na symbol „Produkt Polski” oraz na kraj pochodzenia kupowanych produktów podczas zakupów żywnościowych.    

Uczestnicy wzięli udział w grach tematycznych, zabawach i konkursach, rozwiązując przeróżne zadania w grupach jak i indywidualnie. Prowadziła je przeszkolona kadra, dzięki czemu uczestnicy mogli pozyskać wiarygodną wiedzę, rozmawiać, dyskutować i rozwiewać wszelkie wątpliwości co do wieprzowiny jak i jej przetworów. Także ważne było aby zdementować mity i sprawić, aby ludzie nie bali się spożywać mięsa wieprzowego i co raz częściej po nie sięgali.

Dzieci dowiedziały się o walorach odżywczych wieprzowiny która jest źródłem witamin z grup A, B, C, i D, kwasów OMEGA 3 i 6, również jaka jest zawartość tłuszczu w poszczególnych częściach wieprzowiny, jak często należy ją jeść, biorąc pod uwagę Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej oraz jak należy wyrabiać i przechowywać mięso. Poruszony był też temat ASF i często nie prawdziwych informacji z nim związanych.

Aby utrwalić zdobyte wiadomości uczestnicy obejrzeli prezentację oraz dostali broszury z najważniejszymi informacjami i pamiątkowe gadżety promujące prowadzone działania. Na koniec odbyła się degustacja przetworów z mięsa wieprzowego, pokazująca różne sposoby jego przyrządzania, co również urozmaiciło wydarzenie. Uczestnicy mogli na własne oczy zobaczyć jakim obróbkom poddaje się mięso, aby było smaczne i zachowało wartości odżywcze. Starsze dzieci mogły pomóc przygotować poczęstunek pod okiem prowadzących. Poznali łatwe przepisy, które mogą samodzielnie przygotować w domach.

zapanbrat    

Po przeprowadzonej akcji zauważamy znaczny wzrost świadomości młodych konsumentów oraz ich rodziców na temat pochodzenia spożywanych produktów, a także dostrzegamy pozytywny wydźwięk organizowanych pikników. Przez co pragniemy nadal propagować i zachęcać, nie tylko młodych ludzi, ale i całe rodziny do zwiększenia spożywania mięsa wieprzowego oraz jego przetworów, a także przekonywać do wartości prozdrowotnych, wynikających ze spożywania wieprzowiny. Wierzymy, że podjęte przez nas działanie wpłynie w jeszcze większym stopniu na świadomość konsumentów.
  

 Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego, działającego przy Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa.

zwieprzowinacnmr

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…