POLPIG apeluje o jak najszybsze wprowadzenie elektronicznej książki leczenia zwierząt (eKLZ)

23 luty 2022
(0 Głosów)
Autor 
fot. zycierolnika.pl

POLPIG wraz z pozostałymi członkami inicjatywy „Hodowcy Razem” apeluje do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka o jak najszybsze wprowadzenie elektronicznej książki leczenia zwierząt (eKLZ).

 

Obowiązek utworzenia elektronicznej bazy danych wynika z przepisów rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/6 z dnia 11 grudnia 2018 r. w sprawie weterynaryjnych produktów leczniczych i uchylającego dyrektywę 2001/82/WE.

 

Stworzenie elektronicznych baz danych dotyczących stosowanych produktów weterynaryjnych jest niezbędne do przekazania rzetelnej informacji konsumentom o spożywanym produkcie.

 

Istotne jest, by ograniczać zużycie antybiotyków u zwierząt do sytuacji jedynie naprawdę tego wymagających. Nadmierne stosowanie takich środków może prowadzić do oporności na środki przeciwdrobnoustrojowe. Dbajmy o zdrowie zwierząt oraz jakość naszego jedzenia!

 

Zapraszamy do zapoznania się z apelem inicjatywy „Hodowcy Razem”.

 

Źródło: POLPIG

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…