XV Dni Ziemniaka w Żelaznej

17 lipiec 2017
(0 Głosów)
Autor 
Radosław Suchorzewski z Bayer Crop Science udziela porad dotyczących ochrony ziemniaka fot. życierolnika.pl

7 lipca do Żelaznej jak co roku przyjechało około 600 profesjonalnych hodowców ziemniaków, wśród nich było 30 zorganizowanych grup. Poletka doświadczalne można było oglądać jak zwykle na terenie Rolniczego Zakładu Doświadczalnego SGGW w Żelaznej, który specjalizuje się w trudnej produkcji - ziemniaka przeznaczonego na chipsy.

Impreza była zorganizowana we współpracy z firmą Bayer Crop Science, której specjaliści udzielali porad dotyczących doboru odmian, nawożenia i ochrony. Tegorocznym XV Dniom Ziemniaka przewodziło hasło „Ziemniak – produkcja i jakość”.

Plantatorzy po konsultacjach z ekspertami, mogli stwierdzić jak skutecznie działają zastosowane na poletkach produkty: herbicydy: Sencor Liquid 600 SC i Plateen 41,5 WG , fungicydy: Infinito 687,5 SC i Pyton Consento 450 SC, zaprawy: Monceren Pro 258 i FS Prestige Forte 370 FS oraz insektycydy: Decis Mega 50 EW i Proteus 110 OD.

W części merytorycznej, Roel Wanningen z oddziału firmy Bayer w Holandii przedstawił temat ochrony ziemniaka na tamtejszym rynku. Natomiast Krzysztof Sułkowski, specjalista z firmy Agriana opowiedział o popełnianych błędach w agrotechnice i ochronie ziemniaka oraz sposobach na ich uniknięcie. Przybyli goście mieli również okazję do zapoznania się z cechami plonotwórczymi 10 odmian ziemniaków wpisanych do Krajowego Rejestru oraz odmian z Katalogu Wspólnotowego (CCA), które prezentowały swoje cechy plonotwórcze na poletkach pokazowych.

W tym roku odbył się praktyczny pokaz zaprawiania sadzeniaków w zaprawiarce Mafex Potato. Do dyspozycji plantatorów byli równieżprzedstawiciele obecnych w Żelaznej firm nawozowych: ADOB, Yara, Intermag, Timac Agro, Caldena, firm oferujących materiał siewny:Centrala Nasienna w Sieradzu,Solana Polska, Agriana, środków ochrony: Bayer Crop Science oraz maszyn do uprawy ziemniaka.

IMG 1965Karta technologiczna Bayer Crop Science na polu ziemniakaIMG 1972Radosław Suchorzewski z Bayer Crop Science udziela porad dotyczących ochrony ziemniaka

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…