Wzrost zapotrzebowania na kukurydzę w produkcji pasz i bioetanolu

27 październik 2018
(0 Głosów)
Autor 
USDA przewiduje, że Ukraina w bieżącym sezonie pod względem wolumenu eksportu kukurydzy dorówna Brazylii

Biuro Analiz i Strategii KOWR podało, że w sezonie 2018/2019 zgodnie z prognozami USDA zbiory kukurydzy ukształtują się na poziomie 1 069 mln ton, o 3% wyższym niż w poprzednim sezonie.

Dobrą wiadomością dla rolników jest fakt, że przewiduje się wzrost zapotrzebowania na kukurydzę do rekordowego poziomu 1 107 mln ton. Ziarno ma być przede wszystkim wykorzystane na paszę, a także na bioetanol, co przyczyni się do dalszego obniżenia zapasów (o 20%, do 159 mln ton).

Podobna sytuacja ma miejsce w UE, która jest importerem netto ziarna kukurydzy. Mniejsze zbiory kukurydzy (o 2% w porównaniu z sezonem 2017/2018, do 61 mln ton), przy rosnącym zapotrzebowaniu (o 8%, do 83 mln ton) mogą spowodować wzrost importu ziarna oraz dalszy spadek zapasów.

 

Rekordowe zbiory kukurydzy na Ukrainie 

Sezon 2018/2019 okazał się rekordowy pod względem zbiorów dla Ukrainy (31 mln ton). USDA przewiduje, że Ukraina w bieżącym sezonie pod względem wolumenu eksportu tego ziarna dorówna Brazylii (25 mln ton). Przewidywana wskazują, że tradycyjnie liderem w eksporcie kukurydzy pozostaną Stany Zjednoczone Ameryki (65,5 mln ton), a drugie miejsce zajmie Argentyna (27 mln ton).

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…