Niesamowita historia skradzionego byczka z finałem … w telewizji!

18 grudzień 2018
(1 Głos)
Autor 
Skradzione zwierzę Fot. Małopolska Policja

Cała historia zaczęła się od tego, że mieszkaniec Gminy Sułkowice w powiecie myślenickim wystawił na sprzedaż konia. Po zwierzę przyjechało pięciu mężczyzn. Konia udało się sprzedać, ale ze stajni zniknął również byczek. Początkowo właścicielowi wydawało się, że udało mu się wykorzystać zamieszanie i uciec. Niestety prawda okazała się zupełnie inna. 

W październiku br. 60-letni mieszkaniec powiatu myślenickiego postanowił sprzedać konia. Ogłoszenie zostało zamieszczone w internecie. Bardzo szybko do właściciela zgłosił się potencjalny kupiec i przyjechał dobić targu. Z tym że nie był sam. Oglądać konia przyjechało aż pięciu mężczyzn. Transakcja przebiegła pomyślnie, ale kupującym spodobał się młody byczek, który był w stajni. Za niego nie zamierzali już płacić, więc zajmując właściciela sprzedażą konia, uprowadzili byka. Kiedy wieczorem właściciel zorientował się, że zwierzęcia nie ma w stajni - pomyślał, że uciekło. Po tym jak nie udało się odnaleźć zwierzęcia, mężczyzna zaczął podejrzewać mężczyzn o  kradzież.

 

Sprzedaż bez umowy
Rolnik zgłosił sprawę do myślenickiej policji. Dochodzenie utrudniał fakt, że mężczyzna nie spisał umowy ani danych kupujących. Nie miał informacji o tym, jak się nazywali ani skąd byli. Wiedział jedynie, że było ich pięciu i pamiętał tylko kolor pojazdu, którym się poruszali.

 

Złodzieje w telewizji
Przełomowym okazał się jeden z programów nadawanych w telewizji, gdzie poszkodowany zobaczył złodziei którzy kupili od niego konia oraz samochód, którym go przewozili. Tę informację od razu przekazał policjantom. Okazało się to kluczowe dla prowadzonego dochodzenia.

Od tej pory sprawy potoczyły się szybko. Myśleniccy funkcjonariusze ustalili nazwiska i adresy osób, które brały udział w tej transakcji. Co najważniejsze, podczas przeszukań znaleźli byka, który cały i zdrowy przebywał w jednej ze stajen w powiecie nowotarskim. W czwartek 13 grudnia wrócił do swojego prawowitego właściciela. Pięciu mężczyznom przedstawiono zarzuty kradzieży, za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…